Zatrudnienie pracowników.

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Paulo10
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2006, 0:36

Post autor: Paulo10 » 04 paź 2007, 12:57

Witam i proszę o rady.
Instytucja otrzymała 80.000 PLN na zatrudnienie w formie umów zleceń, dodatkowych pracowników na wykonanie określonych czynności.
Czy musimy stosować Ustawę PZP ? Czy też powółując sie na art. 4 ust. 4 nie stosować jej.?
Jak "załatwić" sprawę udziału w ewentualnym postępowaniu osób fizycznych ( zwykłych "zjadaczy chleba" ) i osób prawnych ( np. firmy, które zajmują się rekrutacją pracowników ).
Proszę o pilne wypowiedzi, ponieważ temat jest bardzo " gorący ".
Pozdrawiam.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 04 paź 2007, 13:49

Umowa zlecenia nie jest umową z zakresu prawa pracy więc nie można zastosować zwolnienia z art. 4 ust 4 Pzp. Gdybyście chcieli zawrzeć umowy o pracę np. na czas określony to można by zastosować ten przepis. Zależy teraz jak chcecie sformułować warunki udziału i jak opiszecie zamówienie. Jeśli podzielicie je na części, to wystartują osoby fizyczne. Będziecie mieć z nimi umowy zlecenia i będą odpowiadać bezpośrednio przed wami.

Paulo10
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2006, 0:36

Post autor: Paulo10 » 05 paź 2007, 10:13

Musimy podzielić, ponieważ zadanie będzie wykonywane w różnych miastach. My jako nazwijmy to Glówna instytucja, mamy obowiązek podpisywania wszelkich umów.Jest tylko problem z opisem przedmiotu zamówienia. To zadanie ma polegać na wprowadzaniu danych do systemu komputerowego. Problem polegan na tym, że jeden wpis może zajmować 30 s. a drugi 3 min. Nie możemy określić w SIWZ stawki godz., poniważ nie interesuje nas zatrudnienie ludzi na jakiś okres, tylko wykonanie zadania, czyli wpisanie kilku tyś. danych.
Prowadziłem już " kilka" zamówień ale to zaczyna mnie "rozwalać". Dość ,że czas jest bardzo pilny, musimy to zrobić do końca roku ( tu skorzystam z art 5 i coś z czasem zrobimy ), to jeszcze obawiam się protestów na SIWZ, ze względu na zły opis przedmiotu zamówienia.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 05 paź 2007, 11:28

To prawda, że czasem trudno opisać zamówienie. Może po prostu opisać wykonywane zadania przez zleceniobiorcę najdokładniej jak się da, a on sam niech wyceni swoją pracę mając świadomość tego, że jest różna długość wpisania danych do systemu. Po za tym skoro tu chodzi o zrobienie konkretnej rzeczy może zasadniejsza byłaby umowa o dzieło, która jest umową rezultatu, a nie umowa zlecenia, która jest umową starannego działania?

Paulo10
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2006, 0:36

Post autor: Paulo10 » 06 paź 2007, 22:57

Dzięki za podpowiedź.Faktycznie może lepiej zatrudnić ludzi na umowę o dzieło na wykonanie określonego zadania ( w tym wypadku wpisywanie danych ) w określonym czasie.

ODPOWIEDZ