Gdzie ogłosic zamówienie z wolnej ręki?

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
szpital.ped.zp
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2007, 11:42

Post autor: szpital.ped.zp » 06 wrz 2007, 12:07

Chcemy podpisać umowę na dostawę przez 12 miesięcy w trybie z wolnej ręki. Zostało wysłane zaproszenie do negocjacji, otrzymaliśmy ofertę atrakcyjną cenowo - wcześniej byly już dwa przetargi na potrzebny nam przedmiot zamówienia, na który nie bylo ofert. Kwota zamówienia nie przekracza 4 tys. euro.
Gdzie powinnam ogłosić fakt podpisania umowy?

zaczyna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2006, 9:04

Post autor: zaczyna » 06 wrz 2007, 14:23

art. 4 pkt. 8 PZP - nie podlega poniżej 14 000 euro, więc nigdzie, chyba że macie jakiś swój wewnętrzny regulamin; chyba że chodzi o sytuację z 32 ust. 2 lub 34 ust. 2 - wtedy w BZP ( zwyczajowo również na stronie/w siedzibie Zamawiającego )

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 06 wrz 2007, 21:23

Rzeczywiście, jeżeli to zamówienie nie jest „pozostałością” po zamówieniu częściowym albo jako skutek podziału jakiegoś większego zamówienia to w ogóle nie musieli Państwo stosować przepisów ustawy dla wyłonienia wykonawcy. Owo pozaustawowe zamówienie z wolnej ręki może więc być przeprowadzone według waszego wewnętrznego regulaminu i nie ma obowiązku publikacji informacji o zawarciu umowy. Gdyby jednak jakieś zamówienie z wolnej ręki o wartości powyżej 14000 euro było przeprowadzone, to należałoby zamieścić ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. W takich postępowaniach oczywiście także należałoby prowadzić protokół.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 19 lis 2007, 10:08

fakt podpisania umowy powyzej 14000 euro jest oglaszane w BZP, z poniżej nigdzie

ODPOWIEDZ