zmiany w SIWZ

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
snietka79
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2007, 21:37

Post autor: snietka79 » 30 paź 2007, 19:27

Witam wszystkich
Mam dosyć pilne pytanie. Jestem w trakcie przetargu na kwotę 1,7mln PLN (zamawiający), ogłoszenie zostało już zamieszczone w Dzienniku Europejskim, wpłynął protest składający się z trzech zarzutów. Do jednego z nich chiałabym się przychylić, dwa pozostałe odrzucić. Ten ewentualnie uznany przeze mnie dotyczy wymaganego przeze mnie certyfikatu, który wg wnoszącego protest nie jest zgodny z zasadą uczciwej konkurencji. I dotarliśmy do pytania, które chcę postawić :) Proszę o pomoc czy możliwe jest "wyrzucenie" z SIWZ tego certyfikatu i zastąpienie go innym, mniej ograniczającym wymogiem? A także czy można to zrobić nie zmieniając ustalonych terminów, niejako w trakcie przetargu? Dodam jeszcze, że jak dotąd nie wpłynęła żadna oferta. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 31 paź 2007, 9:41

Jeżeli wykonawca startujący wśród warunków udziału jakie ma spełnić, musi między innymi wykazać się, że ma certyfikat to nie wolno tego już zmienić. Zgodnie z art. 38 ust 5 Prawa zamówień publicznych nie wolno modyfikować warunków udziału w postępowaniu, bo konsekwencją tego będzie unieważnienie przetargu.

snietka79
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2007, 21:37

Post autor: snietka79 » 02 lis 2007, 13:05

Tak myślałam, ale przy tak dużym przedsięwzięciu wolałam się upewnić. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 02 lis 2007, 22:29

Zawsze też trzeba uważać na pytania dotyczące warunków udziału w postępowaniu. Może się zdarzyć, że odpowiedź zamawiającego zostanie potraktowana jako zmiana warunku, bo okaże się, że zamawiający inaczej interpretuje warunek niż wynika to z jego zwykłego rozumienia.

ODPOWIEDZ