zmiany od marca 2008

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 19 mar 2008, 13:06

znow sa jakies zmiany
czego oni wprowadzaja tak czesto zmiany , czlowiek jest zdezorientowany
jak np wejda znow jakies zmiany np w grudniu a w kwietniu cos zrobimy na pdst dotychczasowej ustawy to wtedy nie wiadomo co zastosowac?
jak wtedy rozwiazywac problemy?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 mar 2008, 14:30

zmiany są po to żeby zbyt nam sie nie nudziło, ale tak poważnie to faktycznie są czesto było by dobrze gdyby upraszczały cały ten mętlik ustawowy.....

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 19 mar 2008, 14:55

Szykuje się w tym roku kolejna duża zmiana Prawa zamówień publicznych. To prawda, ze stosujący Prawo zamówień publicznych muszą co roku uczyć isę nowych przepisów i ich interpretacji. Tak naprawdę to wypadałoby jeszcze więcej zmienić, bo nawet ta nowelizacja nie likwiduje pewnych nieścisłości w ustawie.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 20 mar 2008, 8:53

ale odpowiedzcie mi na pytanie
jak cos zrobie wg starej ustawy sprzed zmian i np ogloszenie juz wisi ale w tym czasie cos zmienili w ustawie to wg ktorych zasad mam postepowac
wg tych co przygotowywalam ogloszenie czy wg nowych>?
metlik okropny!!!!!!!!!!!!!

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 20 mar 2008, 9:56

Te sprawy określają zazwyczaj przepisy końcowe w ustawie nowelizacyjnej. W każdym razie jeśli przetarg jest ogłoszony choćby ostatniego dnia przed wejściem w życie nowelizacji to generalnie prowadzi się go według starych przepisów.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 20 mar 2008, 12:06

ale chociaz sa zmainyu dobre dla Zmawiających
nie trzeba po wyborze oferty przekazywac do jakiegos biura Antzkorupczjnego

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 20 mar 2008, 15:38

O Centralnym Biurze Antykorupcyjnym jest mowa raz w ustawie. Odsyłam do art. 92 Prawa zamówień publicznych.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 21 mar 2008, 8:46

wiem dlatego sie ciesze ze tego juz nie trzeba robic po zmianach bo to dodatkowy klopot

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 mar 2008, 12:31

Nie trzeba tego robić? Przecież obecnie obowiązujący art. 92 mówi o Centralnym Biurze Antyukorupcyjnym i określa warunki kiedy trzeba tam wysłać informację o wyborze najkorzystniejszej oferty.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 27 mar 2008, 13:32

pisze ze
Zamawiajacy po wyborze oferty najkorzystniejszej zamieszcza informacje o ktorych mowa w ust1 pkt 1, na stronie internetowej oraz w miejscu publicznie dostepnym w swej siedziebie


wie nie ma mowy o tym biurze

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 27 mar 2008, 13:54

ale po wyrozie w swej siedziebiie jest przecinek czyli to co stare po przecinku zostaje?????

no dobrze to jak sie przekazuje do tego biura?
elektrionicznie czy na jakis adres i na jaki?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 27 mar 2008, 15:29

Art. 92 Prawa zamówień publicznych brzmi:
Art. 92. 1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający zawiadamia wykonawców, którzy złożyli oferty, o:
1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę), siedzibę i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano oraz uzasadnienie jej wyboru, a także nazwy (firmy), siedziby i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty wraz ze streszczeniem oceny i porównania złożonych ofert zawierającym punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację;
2) wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne;
3) wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne - jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, negocjacji bez ogłoszenia albo zapytania o cenę.
2. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający zamieszcza informacje, o których mowa w ust. 1 pkt 1, na stronie internetowej oraz w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie, a jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty, o których mowa w art. 167 ust. 2, przekazuje te informacje również Prezesowi Urzędu oraz Szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jak widzisz w ustępie drugim jest mowa o CBA. Może po prostu masz starą wersję ustawy?

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 28 mar 2008, 8:16

przekazuje sie do CBA dla dostaw w przypadku kwot równycyh lub większych 10 000 000 euro (chodzi o pojedynczy przetarg?)

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 28 mar 2008, 9:26

Chodzi o postępowanie, którego wartość szacunkowa dla dostaw lub usług jest równa lub przekracza równowartość 10000 euro.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 28 mar 2008, 12:30

ale w nowym artykule 167 ust 2 nie ma mowy o kwotach
prosze mi podac stronke i ustawe jaka ty masz
moze ja mam zla nie wiem

ODPOWIEDZ