zmiana opisu przedmiotu zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
krucow
Posty: 25
Rejestracja: 14 sie 2007, 12:50

Post autor: krucow » 01 paź 2007, 13:54

proszę o pomoc: wykonawca dopisał w formularzu ofertowym oznaczenia przedmiotu zamówienia których w opisie nie zawarł zamawiający oraz wpłacił niewłaściwą wielkość wadium.
co z taką ofertą?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 paź 2007, 14:10

Co to znaczy, że niewłaściwa wielkość wadium? Jeśli wpłacił za mało to znaczy, że wadium nie ma i wykonawca podlega wykluczeniu z art. 24 ust 2 pkt 4) Prawa zamówień publicznych.
Co to znaczy „oznaczenia przedmiotu zamówienia których w opisie nie zawarł zamawiający”? Wykonawca ma zaoferować to, co zamawiający opisał w siwz, nic więcej.

krucow
Posty: 25
Rejestracja: 14 sie 2007, 12:50

Post autor: krucow » 01 paź 2007, 14:15

zmiana opisu przedmiotu zamówienia polega na tym że wykonawca dopisał do pozycji dodatkowe oznaczenia (symbole katalogowe) w postaci cyfr których nie było specyfikacji

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 paź 2007, 14:30

Jeśli wykonawca oferuje więcej niż żąda zamawiający to oferta jest niezgodna z treścią siwz i podlega odrzuceniu. (Art. 89 ust 1 pkt 2) Pzp)

ODPOWIEDZ