Złożenie nieprawdziwych informacji?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
kogut
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2008, 7:16

Post autor: kogut » 20 lut 2008, 21:39

Przetarg na usługi komunalne. Zamawiający żądał aby wykazać się dysponowaniem pojazdami przystosowanymi do transportu pewnych odpadów. Wykonawca w załączniku wykazał rodzaj pojazdów które nie są dozwolone do transportu tych odpadów wg. załączonego zezwolenia na usługi transportu odpadów. Czyli nie wykazał się posiadaniem pojazdów którymi zgodnie z prawem można wykonać tę usługę. Czy podpisując oświadczenia o posiadaniu niezbędnych urządzeń i uprawnień do wykonania usługi, jednocześnie nie wykazując określonego prawem sprzętu złożył nieprawdziwe informacje ????
Inny wykonawca nie wykazał się posiadaniem zezwoleniem na odbieranie odpadów . Załączył podobnie brzmiące zezwolenie ale wydane na podstawie innej ustawy, przez inny organ i na inny teren nie pokrywający się terenem na jaki zezwolenia żądał zamawiający.
Czy podpisując oświadczenia o posiadaniu niezbędnych uprawnień do wykonania usługi, jednocześnie nie wykazując określonego prawem zezwolenia złożył nieprawdziwe informacje ???? Wszystkie te warunki były szczegółowo opisane w SIWZ.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 21 lut 2008, 8:02

Moim zdaniem wykonawcy nie spełniają warunków udziału w postepowaniu czyli oferta niezgodna z SIWZ.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 lut 2008, 8:42

To, że się nie wykazał spełnianiem warunków i podlega wykluczeniu to jeszcze inna sprawa. Ważniejsze czy w związku z tym należy uznać, że wykonawca złożył nieprawdziwe informacje w oświadczeniu, ze spełnia warunki udziału w postępowaniu skoro zamawiający stwierdza, że ich nie spełnia i czy w związku z tym wykonawca ma odpowiadać karnie za złożenie nieprawdziwych informacji. Moim zdaniem często się zdarza, że wykonawcy są wykluczani, bo zamawiający stwierdza nie spełnienie warunków. Wykonawca zaś myślał, że spełnia, on nie składa oferty umyślnie, żeby oszukać, tak przynajmniej jest zazwyczaj jak sądzę. W przeciwnym razie okazałoby się nagle, że tysiące wykonawców-przestępców działa na rynku. Podejrzenie przestępstwa jest wtedy gdy domyślacie się, że ktoś umyślnie chce oszukać.

kogut
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2008, 7:16

Post autor: kogut » 21 lut 2008, 20:16

Nie chodzi oto żeby kogoś ścigać karnie. myślę tylko ,że to najprostszy sposób aby pozbyć się konkurencyjnych wykonawców którzy porządnie namieszali w dokumentacji a teraz kombinują na siłę z zezwoleniami.

ODPOWIEDZ