Zlecenie w SIWZ

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
Lukas
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2007, 17:14

Post autor: Lukas » 18 maja 2007, 9:33

Witam serdecznie.

Niestety nie dostalem odpowiedzi telefonicznej od zamawiajacego, bo na wyjasnienie jest juz za pozno.

Mam problem z interpretacja SIWZ, a mianowice:
Zamawiajacy oglosil przetarg na wykonanie instalacji i ZLECENIE pomiaru do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Chodzi mi dokladnie o to zlecenie. Czy dopisac to do swoich kosztów?

Troche malo szczegulow, ale moze jest jakas jasna interpretacja zlecenia w PZP.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 18 maja 2007, 10:09

To już tajemnica zamawiającego co miał na myśli pisząc o zleceniu. Chodzi o zrobienie jakiegoś pomiaru. Nie wiem jakiego. Jeżeli zamawiający nie chce od[powiedzieć to może można jeszcze wnieść protest na SIWZ powołując isę na niejasny opis przedmiotu zamówienia niezgodny z ustawą Pzp. Art. 29. 1. Pzp: „Przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty.”

Jeżeli upłynął już termin na protestowanie na SIWZ to albo dać sobie spokój z tym przetargiem albo przygotować ofertę na własne wyczucie, a potem monitorować decyzje zamawiającego i ewentualnie protestować na dalsze jego czynności jeżeli zinterpretuje, że Pan się nie dostosował do SIWZ-u.

Lukas
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2007, 17:14

Post autor: Lukas » 18 maja 2007, 11:14

Panie Piotrze, zamawiający podał do przetargu instalacje urzadzeń nadawczych w czterech lokalizacjach na terenie wojewodztwa i zlecenie pomiaru nateżenia pola.
Z drugiej strony w SIWZ nie napisal o rodzaju źródła promieniowania oraz zakresu opracowania wyników, co jest potrzebne do wyceny takiego pomiaru.
Pozostaje mi ustalić w SSE cene orentacyjna za taki pomiar i wystartowac w przetargu. Najwyżej nie wygram.

To jest mój pierwszy przetarg i interpretacja SIWZ - szcególnie na usługę - sprawia mi trudności. W drugim przetargu startuje na dostawe sprzętu - tu jest znacznie łatwiej i jasniej - sprzęt, cena, miejsce dostarczenia i tyle.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 18 maja 2007, 11:29

Z tego co widzę zamawiający po prostu niepoprawnie dokonał opisu przedmiotu zamówienia. Jeżeli znajomość rodzaju źródła promieniowania oraz zakresu opracowania wyników wpływa na poprawne opracowanie oferty i określenie ceny ofertowej, wykonawca stoi przed dużym problemem nie mając oficjalnej interpretacji zamawiającego. Może się bowiem zdarzyć, że Pan się natrudzi, dokona obliczeń, a zamawiający powie potem, że miał na myśli co innego i inaczej to zebra było obliczyć i jeszcze odrzuci Pańską ofertę ze względu na niezgodność z SIWZ. Dlatego właśnie sugerowałem protestowanie na SIZ jeżeli jeszcze nie minął termin na to.

Lukas
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2007, 17:14

Post autor: Lukas » 18 maja 2007, 11:44

Jedyny problem w tym przypadku to cena. Oferta zawiera tylko:
- miejsce 1 - cena
- miejsce 2 - cena
...itd.

To wykonawca ma wszystko obliczyc co mu jest potrzebne itp.
Wiadomo jednak że jeżeli dam za niską cenę to mogę sie ładnie naciąć na późniejsze koszta.

Termin składania mija we wtorek, narazie nie widać aby ktoś wniósł protest do SIWZ /strona www/, wiec albo nikt nie startuje, albo jakaś firma ma juz cynk i wie o co chodzi.

Ach... :)

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 18 maja 2007, 12:17

Niestety krótkie, szybko upływające terminy dają mało czasu wykonawcom na reakcję. Niestety zdarza się też ,że SIWZ nie pojawia się na stronie internetowej w terminie. Czasem naprawdę dobrze jest wnieść protest na SIWZ, bo to pozwoli (być może) opamiętać się zamawiającemu i poprawić SIWZ. Pamiętać jednak należy o terminach na wniesienie protestu: 7 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej lub na stronach portalu internetowego Urzędu - jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne lub 14 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej - jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza progi unijne.

ODPOWIEDZ