Zbliża się termin rocznego sprawozdania o zamówieniach

Co ostatnio ukazało się w gazetach, czasopismach lub książkach i związane jest z zamówieniami publicznymi
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 15 lut 2007, 9:17

Zbliża się termin rocznego sprawozdania o zamówieniach - Rzczpospolita 15 lutego 2007


Już tylko dwa tygodnie zostało urzędnikom na przesłanie rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach publicznych.


Obowiązek ich przesyłania mają zarówno zwykli zamawiający (np. samorządy, administracja rządowa), jak i sektorowi (firmy działające m.in. w sektorach gospodarki wodnej, energetyki i transportu), zgodnie z art. 98 prawa zamówień publicznych. Mają na to czas do 1 marca.

W tym roku zamawiający pierwszy raz są zobowiązani do przesyłania informacji drogą elektroniczną. Aby to zrobić, należy wejść do serwisu internetowego Urzędu Zamówień Publicznych (/ uzp. gov. pl).

Umieszczony jest tam formularz z rubrykami do wypełnienia. Osobny jest przeznaczony dla zamawiających klasycznych i osobny dla zamawiających sektorowych.

Po wypełnieniu całego formularza zostanie on przesłany drogą elektroniczną na serwer UZP. Jednocześnie dokument sprawozdania zostanie utworzony w pliku. pdf. Do jego otwarcia i wydrukowania potrzebny jest darmowy program Acrobat Reader. Podpisany wydruk należy przesłać listownie albo za pomocą faksu. Adres pocztowy: Urząd Zamówień Publicznych, al. J. Ch. Szucha 2/4, 00-582 Warszawa. Numer faksu: 0224587700.

Internetowe formularze zostały przygotowane na podstawie rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie zakresu informacji zawartych w rocznym sprawozdaniu o udzielonych zamówieniach, jego wzoru oraz sposobu przekazywania (DzU z 2006 r. nr 155, poz. 1110).

ODPOWIEDZ