Zapytanie o cenę

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
AnnaA
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:23

Post autor: AnnaA » 24 sty 2008, 12:36

Czy w zapytaniu o cenę można podzielić zamówienie na części? Powiem szczerzę, że nie widzę żadnych przeciw wskazań, ale mój dyrektor ma wątpliwości. W ustawie nie ma nic co by miało ograniczyć taką możliwość. Proszę o komentarz.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 24 sty 2008, 17:00

Zamówienie można podzielić i dotyczy to zarówno przetargu jak i zapytania o cenę. Pamiętać tylko trzeba, że zamawiający nie może w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy dzielić zamówienia na części lub zaniżać jego wartości. (art. 32 ust 2 Pzp) Jeśli by więc podział zamówienia miał na celu obejście ustawy poprzez udzielenie dwóch zamówień każde o wartości poniżej 14000 euro to byłoby to zabronione. Jeśli jednak tak nie jest to można dzielić.

ODPOWIEDZ