zamówienie z wolnej ręki- wątpliwości

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 10 cze 2008, 12:33

Co dokładnie oznacza treść art67ust1pkt1a - z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze - Muzeum otrzymało kwotę (mieszczącą się w progach unijnych) na remont i odnowe dachu budynku historycznego. Z racji, że w tych pracach istotną część stanowią prace konserwatorskie, nie każda firma budowlana może się tego podjąć. I zastanawiam się czy właśnie w/w przepis nieupoważnia mnie do zastosowania tego trybu udzielenia zamówienia. Zastosowałabym jescze tutaj pkt3 tego artykułu - kasa właśnie została przyznana, a charakter prac jest taki, że sierpień maksymalnie wrzesień te prace muszą być skończone.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 10 cze 2008, 13:45

Decyzja o zaistnieniu przesłanki z art. 67 należy do zamawiającego. Nie sądzę, żeby wchodził tu w grę powód o możliwości wykonania robót tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Co do punktu 3 czyli „ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia” to też trzeba się mocno zastanowić czy możnaż niego skorzystać. Być może rzeczywiście tak sjest że charakter prac wymaga odpowiedniego czasu na wykonanie, a przeprowadzenie procedury przetargowej pochłonęłoby zbyt wiele czasu.

ODPOWIEDZ