Zamówienie z wolnej ręki

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
gosia384
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2008, 14:42

Post autor: gosia384 » 06 sie 2008, 14:59

Chcę złożyć zamówienie z wolnej ręki na zadanie uzupełniające na roboty budowlane, wiem że wartośc zamówienia nie może przekroczyć 50% całego zamówienia, można powołać komisję przetargową, sporządza się protokół z negocjacji, na podstawie którego podpisuje się umowę z wykonawcą, również należy wypełnić odpowiednie druki Zp, ale proszę o pomoc w kwesti ogłoszenia.
Czy należy zawiadomić UZP oraz czy wywiesić ogłoszenie o zamówieniu na tablicy ogłoszeń lub zamieścić je na stronie internetowej. Co powinnam zrobić po podpisaniu umowy czy muszę ten fakt gdzieś ogłosić. Z góry dziękuję za pomooc.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 06 sie 2008, 23:02

W zamówieniu z wolnej ręki nie ma ogłoszenia o zamówieniu. Jest zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki i to ono jest formalnym rozpoczęciem postępowania. Ani na stronie internetowej, ani na tablicy ogłoszeń nie wywiesza się informacji o tym, że rozpoczęto negocjacje w trybie zamówienia z wolnej ręki. Prezesa UZP należy powiadomić o wszczęciu tego trybu w terminie 3 dni od wszczęcia jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza progi unijne podając uzasadnienie faktyczne i prawne zastosowania trybu. Po podpisaniu umowy zamieszcza się ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w portalu UZP lub odpowiednio w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

ODPOWIEDZ