zamówienie na tusze i tonery

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
petec
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2007, 15:19

Post autor: petec » 26 kwie 2007, 15:29

zrobiłem przetarg. w SIWZ dalem zapis
" W przypadku dostarczenia materiałów równoważnych niezbędne jest oświadczenie producenta sprzętu, że stosowanie tych materiałów nie prowadzi do utraty gwarancji na sprzęt."
w toku oceny ofert żądałem dostarczenia ww dokumentów.
jeden z wykonawców napisał mi wyjaśnienie że nie przyśle oświadczenia bo jest niezgodne z art7 ust1 i art29 ust2, w przypadku odrzucenia oferty złoży protest.
zapoznalem sie z orzecznictwem w tej sprawie i przyznalem racje wykonawcy, uniewazniajac przetarg z powodu wad prawnych SIWZ.
Po uniewaznieniu inny wykonawca zlozyl protest w tresci piszac ze jego oferta spelnia warunki SIWZ, ze jego zamienniki do HP posiadaja takie oswiadczenie producenta (powszechnie dostepne oswiadczenie ogolne), a uniewazniajac przetarg naruszamy ustawe bo nikt protestu nie zlozyl przed uniewaznieniem i nie egzekwujemy od wyszystkich uczestnikow postepowania warunkow ktore sami postawilismy.
Co radzicie w powyzszej sytuacji?

Izabel
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2007, 9:32

Post autor: Izabel » 26 kwie 2007, 20:27

Nie bardzo rozumiem dlaczego nie mogliście unieważnić postępowania? Dlaczego można to było zrobić tylko przed otwarciem ofert?
Z art. 93 nie wynika że możecie unieważnić postępowania tylko do pewnego momentu.
Jeżeli dobrze rozumiem to zarzut dotyczy tego że nie ma postępowania a nie tego że zostali odrzuceni.
To że protestujący spełnia wymogi siwz nie oznacza że postępowanie nie jest obarczone wadą.

Izabel
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2007, 9:32

Post autor: Izabel » 26 kwie 2007, 20:30

petec;1507 pisze:Co radzicie w powyzszej sytuacji?
Jeżeli chcesz unieważnić postępowanie bo faktycznie jest obarczone wadą to odrzuć protest.

petec
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2007, 15:19

Post autor: petec » 27 kwie 2007, 8:51

ja bym jednak wyjasnil czym jest spowodowane nasze stanowisko
czy mogę się powoływać na wyroki arbitrów?
w tym przypadku:
http://www.uzp.gov.pl/odwolania/wyroki/ ... 795-05.pdf
http://www.uzp.gov.pl/odwolania/wyroki/ ... 761-05.pdf

?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 27 kwie 2007, 9:55

Na wyroki arbitrów zawsze można powołać się w uzasadnieniu rozstrzygnięcia protestu, tak jak wykonawcy często powołują się na wyroki w swoich protestach.

petec
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2007, 15:19

Post autor: petec » 27 kwie 2007, 15:20

PiotrW;1512 pisze:Na wyroki arbitrów zawsze można powołać się w uzasadnieniu rozstrzygnięcia protestu, tak jak wykonawcy często powołują się na wyroki w swoich protestach.
napisalem sliczne rozstrzygniecie protestu na 2 strony i szefowa zdecydowala ze nie reagujemy.
no cóż, szefowej zdanie sie liczy...

ODPOWIEDZ