Zamówienie częściowe - II
No tak ale w tym przypadku formularz cenowy ma być podzielony na części, czyli wykonawca na każdą część składa ofertę i pod uwagę będzie brana cena za poszczególne części.PiotrW;940 pisze:Można. Zdarza się, że z jakichś względów wykonawca podaje w ofercie np. kosztorys prac z rozbiciem na poszczególne elementy, ale liczy się do oceny ogólna cena ofertowa.
Kryteria oceny oferty - każdy element będzie badany oddzielnie
Tak tez się zdarza, że dzieli się formularz cenowy/ofertowy na „części” w których wykonawca wskazuje jakieś fragmenty zamówienia, które będą wykonane np. w różnych terminach w ramach umowy. Jednakże najważniejsze jest, że całość jest udzielana w jako jedno zamówienie jednemu wykonawcy. Oczywiście powinno to wynikać z dokumentów.
A co kryteriami oceny oferty?PiotrW;942 pisze:Tak tez się zdarza, że dzieli się formularz cenowy/ofertowy na „części” w których wykonawca wskazuje jakieś fragmenty zamówienia, które będą wykonane np. w różnych terminach w ramach umowy. Jednakże najważniejsze jest, że całość jest udzielana w jako jedno zamówienie jednemu wykonawcy. Oczywiście powinno to wynikać z dokumentów.
Wykonawca będzie realizował zamówienie (do końca roku) na zlecenie zamawiającego
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam o co mi chodzi, otóż to postępowanie mam przeprowadzić tak:PiotrW;944 pisze:Kryteria się nie zmieniają. Najniższa cena to najniższa cena całościowa a nie z poszczególnych „części”.
1) postępowanie bez podziału na części
2)wykonawcy w formularzu ofertowym (podzielonym na części) mają przedstawić ceny jednostkowe na poszczególne elementy
3)Kryteria oceny to: Cena / brutto/ - 90 %,Komisja może przyznać ofercie za to kryterium maksymalnie 90 punktów,
Termin realizacji - 10%, Komisja może przyznać ofercie za to kryterium maksymalnie 10 punktów.
Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą sumaryczną ilość punktów za realizację zadań wyszczególnionych w formularzu oferty
I teraz moje pytanie będzie ok?
Postępowanie dotyczy usług w zakresie wyceny gruntów, mają być zastosowane ceny jednostkowe, bez zamówień uzupełniającychMarko;946 pisze:To teraz moje pytanie:
- jaki charakter ma cena - ryczałt czy kosztorysowy?
- jeśli ryczałt to po co ceny jednostkowe?
- zamierzasz udzielić zamówień uzupełniających?
Domyślam się, że startujący w przetargu rzeczoznawcy majątkowi mają podać ceny jednostkowe za wycenę poszczególnych nieruchomości. (Sam o mało co nie zostałem rzeczoznawcą majątkowym, może jeszcze kiedyś zostanę, a wyceny na praktyce też robiłem
) Za kryterium cena traktuje się ogólną cenę na wszystkie wyceny, a jeśli kryterium jest też termin wykonania to spotkałem się z możliwością podziału tych 10 punktów za termin porównując kilka zaproponowanych terminów wykonania. Np. jest pięć wycen z czego za każdy termin można dostać najwyżej dwa punkty i w sumie najwięcej można uzyskać 10 lub mniej.
