zamówienie do 14000 euro

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Dariusz Raczkowski
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2007, 11:05

Post autor: Dariusz Raczkowski » 30 sie 2007, 11:18

Miałem udzielone Wykonawcy zamównienie na podstwie przetargu nieograniczonego na wykonywanie usług w zakresie bieżącego utrzymania oznakowania. W wyniku wyczerpania się kwoty przeznaczonej na to zamównienie muszę udzielić kolejnego. Chciałbym udzielić zamówienia poniżej kwoty 14 000 euro. W tym miejscu powstaje pytanie czy muszę uwzględnić w tym celu wydane w tym roku środki finansowe w oparciu o przetarg nieograniczony?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 sie 2007, 11:24

A co to znaczy, że wyczerpała się kwota na to zamówienie? Co mówiła umowa i na jaki okres została zawarta? Czy oznacza to, że po prostu minął np. rok na jaki zawarto umowę, wykonawca wywiązywał się poprawnie z zamówienia i zapłacono mu cała kwotę jaką przewidywała umowa? Na jaki okres chce Pan udzielić zamówienia w trybie do 14000 euro? Czy nie lepiej przeprowadzić nowy przetarg na wyłonienie wykonawcy, który przez odpowiednio długo czas będzie znów utrzymywał oznakowanie? Proszę o podanie więcej szczegółów.

Dariusz Raczkowski
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2007, 11:05

Post autor: Dariusz Raczkowski » 30 sie 2007, 11:56

Zamówienie udzielone było do końca bieżącego roku. Z uwagi że kwota określona w umowie na wykonanie tego zadania została wyczerpana planuje udzielić zamówienia do końca tego roku temu samemu wykonawcy do końca tego roku stosują zamówienie poniżej 14 000 euro. Z uwagi na fakt iż w obecnej chwili jest nasilenie prac związanych z oznakowaniem nie chciałbym przeprowadzać postępowania przetargowego w tym roku. W tym przypadku nie wiem czy od kwoty 14 000 euro muszę odjąć wydane w tym roku środki na to konkretne zadanie

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 sie 2007, 12:15

A może po prostu można udzielić zamówienia z wolnej ręki temu samemu wykonawcy w ramach zamówienia uzupełniającego z art. 67 ust 1 pkt 6) Prawa zamówień jeśli zamówienie takie było przewidziane w siwz albo w ramach zamówienia dodatkowego z art. 67 ust 1 pkt 5), które jest niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia realizowanego, a wcześniej nie było możliwe do przewidzenia? Jeśli zamawiający jest pewien, że wcześniej nie smół przewidzieć konieczność rozszerzenia zamówienia, a wartość tego co trzeba jeszcze zrobić nie przekracza 14000 euro to można udzielić zamówienia bez stosowania ustawy, z tym, że należy to czynić ostrożnie i po rozważeniu wszystkich okoliczności. Nie wiem jak brzmiały postanowienia umowy, natomiast powinna ona chyba zawierać postanowienia co do czasu trwania umowy, jego dokładnego zakresu i ceny jaką zamawiający zapłaci wykonawcy. Skoro wypłacono już całą wartość umowy, a nie skończył się czas jej trwania to jak określono w umowie kolejne wypłaty za realizację zamówienia?

ODPOWIEDZ