zam. uzupełniające

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 21 wrz 2007, 12:05

specyficzne pytanie -
przetarg obejmował publikacje i druk trzech albumów jako jedno zadanie - teraz chcemy domówić w granicach 20 % jako zamówienie uzupełniające dodruk jednego z albumów - czy możemy ? czy trzeba stosunkowo wszystkich trzech?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 wrz 2007, 12:24

Jeżeli zamówienie uzupełniające było przewidziane w siwz to można udzielić takiego zamówienia (rozumiem, że była to usługa) jeśli spełnia wymogi art. 67 ust 1 pkt 6) Pzp. Istotą zamówienia uzupełniającego ma być m.in. powtórzenie tego samego rodzaju zamówień. Dodruk jednego z albumów jest zamówieniem tego samego rodzaju więc uważam, że można zastosować tu zamówienie z wolnej ręki jako zamówienie uzupełniające.

ODPOWIEDZ