Czy załączniki do SIWZ to oferta?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
kogut
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2008, 7:16

Post autor: kogut » 21 lut 2008, 20:09

Wiem, że już to kiedyś było na forum, ale proszę jeszcze raz o wasze opinie. Czy załączniki do SIWZ które miały być wypełnione przez wykonawców w celu wykazania niezbędnej wiedzy i doświadczenia są w świetle ustawy ofertą ??? Jeżeli nie to są one chyba dokumentami "z rozporządzenia Ministra". Różnica jest znacząca bo wiem, że danych z oferty nie można poprawiać i muszą one bezwzględnie odpowiadać SIWZ. Natomiast jeśli chodzi o dokumenty " z rozporządzenia Ministra" to zamawiający zażąda wyjaśnień lub dostarczenia odpowiednich. Jak wy to widzicie ???

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 21 lut 2008, 20:20

Szczerze to ja nie bardzo rozumiem ale dokumenty z rozporządzenia można zmieniać zwłaszcza gdy są błedne lub nie zostały złożone są one oczywiście załącznikami do Siwz i służą one do potwierdzeniu kwalifikacji i umiejętności wykonawcy do realizacji danego zadania niewiem w czym zatem jest problem są one również częścią oferty.

Draco
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2007, 7:49

Post autor: Draco » 29 lut 2008, 13:32

Moim zdaniem, załącznikiem do SIWZ jest również wzór oferty tzn. dokument, w którym wykonawca składa propozycję cenową, propozycję gwarancyjną itp. I ten dokument "oferta" nie może zostać podmieniona czy też modyfikowana.

Reasumując, oferta danego wykonawcy (jako całość zakopertowana) zawierać powinna wypełniony wzór oferty (m.in. z ceną) oraz inne wymagane dokumenty np. odpis z KRS-u czy też o wpisie do działalności gosp., podpisane oświadczenie itp

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 29 lut 2008, 22:45

Załączniki do SIWZ, załączniki do oferty. Czy nie gubimy się już w tym? Niezależnie od tego co nazwiemy ofertą a co załącznikami powinno być jasne co można uzupełniać po otwarciu ofert. A o tym mówią art. 26 i 25 Pzp oraz Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.

ODPOWIEDZ