zabezpieczenie od części zamówienia???

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
duiza
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2007, 8:17

Post autor: duiza » 22 lis 2007, 8:24

czy dopuszczalne jest żądanie wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy tylko od części zadań zawartych w umowie? podział zabezpieczenia ?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 22 lis 2007, 13:24

A czemu miałoby służyć takie zabezpieczenie? Czy chodzi o to, że w jednej umowie zawarte są różne elementy do wykonania i tylko niektóre z nich miałyby być objęte zabezpieczeniem, a inne nie? Czy to znaczy, że jeśli wykonawca nie wykona części umowy nie objętej zabezpieczeniem to zamawiający nie będzie mógł z zabezpieczenia pokryć swoich roszczeń? To przecież bez sensu. Jak sama nazwa wskazuje jest to „zabezpieczenie należytego wykonania umowy” i służy ono zgodnie z art. 147 ust 2 Pzp pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, a nie części umowy.

ODPOWIEDZ