Nie wypełnione kolumny oferty

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
Polymed
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:53

Post autor: Polymed » 24 cze 2008, 10:21

Witam mam pytanie składając ofertę przetargową dziewczyna nie wypełniła dwóch kolumn z Formularza Cenowego, nie wpisała symbolu katalogowego producenta i nazwy handlowej, ale do oferty zostały dołączone próbki jak również pełny komplet rejestracyjnych tych produktów jak również ulotki producent. Czy nie wypełnienie tych dwóch kolumn jest powodem do odrzucenia czy istnieje możliwość uzupełnienia tych informacji. Jak formalnie rozwiązać ten problem.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 24 cze 2008, 11:37

Nie wiem czy będzie powodem odrzucenia, możliwe że tak, zależy co powiedziane jest w siwz co do treści oferty. Generalnie formularza ofertowego nie można uzupełnić po otwarciu ofert.

Polymed
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:53

Post autor: Polymed » 24 cze 2008, 12:42

Dziękuję za odpowiedź ale jeśli w specyfikacji nie ma ani słowa o tym jak powinnien być wypełniony formularz czy mam jakieś szanse lub możliwości do obrony ?czy mogę napisać wyjaśnienie bądź przyznać się Zamoawiacemu o tym braku formalnym. Czy też powinniśmy siedzieć cicho i czekać czy zauważom. Nie wiem które rozwiązanie wybrać.

Ela
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2008, 7:36

Post autor: Ela » 24 cze 2008, 13:08

nie nalezy uzupełniac treści formularza po otwarciu ofert

tsubasa
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2007, 17:20

Post autor: tsubasa » 26 sie 2008, 11:11

Sprawa wygladała następująco : Wykonawcy mieli wypełnić formularz ofertowy, w którym zaznaczali poza cenami, producenta i dwa parametry (wydajnośc i pojemnośc) ,materiałów eksploatacyjnych. Jeden z Wykonawców nie wypelnił rubryki dotyczącej pojemności. W SIWZ Zamawiający okreslil, ze pojemnosc jest jednym z parametrow, ktore sluza do porównania, czy oferta spelnia wymogi zamawiajacego.

Wykonawca, ktory nie wypelnil rubryki z pojemnoscia zlozyl protest, a potem odwolanie ( Zamawiajacy mial do samej oferty takze inne zastrzezenia, jak omylki rachunkowe, ktorych nie mozna poprawic).

KIO na to: " Wypelnienie kolumny E stanowi oswiadczenie o spelnieniu przez ten produkt wymagania dla produktu oryginalnego. Takie oswiadczenie moze byc zlozone przez wykonawce w dowolnej, wymaganej przez zamawiajacego formie, rowniez w formularzu oferty. Izba nie podziella zatem stanowiska Zamawiajacego, ze uzupelnienia formularza ofertowego o pojemnosc oferowanego produktu stanowi niedozwolona zmiane tresci oferty, albowiem takie uzupelnienie nie wnosi do oferty nic nowego. Produkt zostal zaoferowany, jego parametry sa znane i sprawdzalne, zas kwestia potwierdzenia przez samego wykonawce jednego z parametrow jest oswiadczeniem o spelnieniu wymagan okreslonych przez Zamawiajacego.
W swietle powyzszych ustalen Izba zwazyla, ze Zamawiajacy w trybie art. 26 ust. 3 Pzp powinien wezwac wykonawce odwolujacego sie do uzupelnienia oswiadczenia w zakresie pojemnosci oferowanego produktu, zakreslajac termina na zlozenie stosownego oswiadczenia, nastepnie dokonac oceny czy oferowany produkt spelnia wymagania postawione w SIWZ"

Dolcevita
Posty: 13
Rejestracja: 24 lis 2009, 15:09

Post autor: Dolcevita » 24 lis 2009, 15:15

A co należy począć, jeśli Wykonawca w formularzu cenowym nie podał ani nazwy handlowej oferowanego produktu leczniczego, ani producenta, ceny jednostkowej netto, wartości netto, wartości VAT? A jedyną wypełnioną rubryką była sumaryczna wartość brutto (przepisana do formularza oferty)?
Czy takiego Wykonawcę wzywa się do uzupełnienia dokumentów?

Bardzo proszę o pomoc, dziękuję.
Ewelina

ODPOWIEDZ