Wykluczenie

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 20 lut 2007, 15:26

W jakim przypadku stosujemy art. 24 ust. 1 pkt 10?
Jeżeli wykonawca nie dołączy do oferty wykazu zrealizowanych robót i referencji czy wzywamy do uzupełnienia czy wykluczamy na podstawie ww. artykułu?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 20 lut 2007, 16:04

Jeśli wykonawca nie dołączył wykazu zrealizowanych robót i referencji to jak najbardziej wzywamy go do uzupełnienia. Jeśli tego nie zrobi wykluczamy.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 21 lut 2007, 7:43

PiotrW;1070 pisze:Jeśli wykonawca nie dołączył wykazu zrealizowanych robót i referencji to jak najbardziej wzywamy go do uzupełnienia. Jeśli tego nie zrobi wykluczamy.
To wtedy wykluczamy na podstawie art. 24.2.3 czy 24.1.10?
Kiedy ma zastosowanie art. 24.1.10?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 lut 2007, 8:37

24.1.10 jeśli nie spełniają warunków udziału w postępowaniu tj. wymagane było wykazanie się zdolnością finansową rzędu 100 000 złotych, a wykonawca wykazał się tylko 80 000 zł.
24.2.3 - nie złożyli oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub dokumentów potwierdzających spełnianie tych warunków lub złożone dokumenty zawierają błędy, czyli wykonawca pokazał, że ma odpowiednią zdolność finansową, ale nie potwierdził tego referencjami,

ODPOWIEDZ