Wykluczenie

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 30 sty 2007, 8:31

Wykluczam wykonawcę (nie złożenie w odpowiednim terminie zaświadczenia z KRK) - na podst. 24.2.3?
I jeszcze jedno pytanie, jeżeli wykluczam wykonawcę to osobno zawiadamiam o:
- wykluczeniu
- odrzuceniu? czy jednym zawiadomieniem o wykluczeniu?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 sty 2007, 8:34

Tak, wykluczy Pani z 24 ust 2 pkt 3).
Jednocześnie o wykluczeniu wykonawcy i odrzuceniu jego oferty. Odrzucenie oferty jest nieuchronne w przypadku wykluczenia wykonawcy. Art. 24 ust 4: Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 30 sty 2007, 10:10

PiotrW;928 pisze:Tak, wykluczy Pani z 24 ust 2 pkt 3).
Jednocześnie o wykluczeniu wykonawcy i odrzuceniu jego oferty. Odrzucenie oferty jest nieuchronne w przypadku wykluczenia wykonawcy. Art. 24 ust 4: Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą
Jednym pismem mogę zawiadomić wszystkich wykonawców o wyborze najkorzystniejszej oferty, odrzuceniu i wykluczeniu ?, czy też do wykonawców np. wykluczonych osobno wysyłam zawiadomienie o wykluczeniu?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 30 sty 2007, 10:34

Może być jednym pismem, przynajmniej taka praktyka u mnie obowiązuje :)

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 sty 2007, 10:45

Moim zdaniem nawet lepiej jeśli jednym pismem informacje do wszystkich wykonawców o wykluczeniu wykonawców, odrzuceniu ofert i wyborze najkorzystniejszej oferty. Jest jedno pismo, jedna data, jednocześnie o wszystkim poinformowani. Nie ma zarzutów, że kogoś wcześniej wykluczamy a dopiero potem wybieramy najkorzystniejszą ofertę.

ODPOWIEDZ