Wykluczenie?

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
marteusz
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2008, 11:22

Post autor: marteusz » 16 kwie 2008, 11:28

Proszę o pomoc - Nie wiem czy powołuję się na dobrą podstawę prawną wykluczenia wykonawcy , tzn.
Wykonawca dostarczył po zastosowaniu art. 26 ust 3 upzp nieaktualny dokument.
Wykluczyłem go na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 3 i ust. 4 upzp. co automatycznie wiąże się z odrzuceniem oferty art. 89 ust. 1 pkt 5 upzp.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 16 kwie 2008, 11:37

Art. 24 w porządku, ale nie będzie to na pewno 89.1.5) ponieważ ten punkt odnosi się do wykonawców, którzy zostali wykluczeni a pomimo to złożyli ofertę np. w przetargu ograniczonym. To jest przetarg nieograniczony jak mniemam, a więc wykonawca jest wykluczany przez badaniem czy oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 89 czy nie. Natomiast konsekwencją prawną wykluczenia wykonawcy jest odrzucenie jego oferty z 24.4.

marteusz
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2008, 11:22

Post autor: marteusz » 16 kwie 2008, 12:32

poniżej

marteusz
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2008, 11:22

Post autor: marteusz » 16 kwie 2008, 12:33

zgadza się po głębszej analizie przepisu, zapędziłem się trochę z interpretacją art. 89.
Dziękuję za pomoc

ODPOWIEDZ