Wyjaśnienie treści SIWZ

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 06 mar 2008, 12:18

Zamawiający oglosił przetarg an usługi w zakres których wchodzą min. usługi wywozu nieczystości. Wykonawca składając ofertę był zobowiązany do złożenia oświadczenia dot. podwykonawców - co uczynił, ale zaznaczył, że zamówienie wykonana własnymi siłami tzn. bez udziału podwykonawców.
W związku ze specyfiką tego zamówienia nie jest możliwym aby wykonawca ten wykonał wspomnianą wyżej część zamówienia własnymi siłami.(tylko upoważniona firma może zajmować się wywozem nieczystości - ten wykonawca nie ma takiego zezwolenia).
Czy w związku z powyższym wezwać wykonawcę do złożenia wyjaśnień w tym zakresie?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 06 mar 2008, 13:03

O wyjaśnienia można prosić zawsze, a nie wiem wręcz czy nie jest to podstawa do wykluczenia wykonawcy z art. 24 ust 2 pkt 2) Pzp: „Wykonawca złożył nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik prowadzonego postępowania” Ciekawe jednak co najpierw napisze w wyjaśnieniach.

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 06 mar 2008, 13:04

Grażynko wykonawca musi mieć uprawnienia - w tym przypadku zezwolenie. Podwykonawca nie załatwi sprawy...... Powinnaś była żądać tych uprawnień - postawić stosowny warunek

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 06 mar 2008, 13:26

Taki warunek dot. uprawnień /zezwolenie/ oczywiście był postawiony. Marko-oczywiście masz rację, to wykonawca musi posiadać stosowne zezwolenie, a nie podwykonawca. W tym przypadku wykonawca, który nie ma stosownego zezwolenia powinien złożyć wspólną ofertę z firmą która ma takie zezwolenie.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 06 mar 2008, 14:42

Skoro wykonawca nie posiada koniecznych uprawnień i nie jest tak, że przez pomyłkę zapomniał o nich napisać w ofercie, to nic nie uchroni go od wykluczenia. Nie chciał stworzyć konsorcjum więc sam powinien wykazać się spełnianiem wszystkich warunków udziału w postępowaniu.

ODPOWIEDZ