Wyjaśnienie treści oferty

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 05 cze 2008, 14:36

zwróciłam się do wykonawcy który złożył ofertę w przetargu nieograniczonym o uzupełnienie jej o brakujący dokument oraz do złożenia wyjaśnień nieprecyzyjnych zapisów .Wysłałam to pismem do wykonawcy , wykonawca ofertę uzupełnił i teraz się zastanawiam czy w zawaiadomieniu o wyborze oferty mam ująć zapis , że zwracałam się do wykonawcy w w/w sprawach czy nie ? Przepraszam za brak właściwej gramatyki w moim poście ale to pośpiech.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 05 cze 2008, 15:14

O tym co ma być w informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty mowa jest w art. 92 PZP. Jak widać nie trzeba podawać informacji, że wykonawcy byli wzywani do uzupełnień i wyjaśnień. Po wyborze najkorzystniejszej oferty wszystkie dokumenty przetargowe stają się jawne i każdy chętny może przyjść i własnoręcznie przejrzeć historię przetargu.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 05 cze 2008, 20:36

Czy to znaczy , że podczas otwarcia ofert wykonawcy, którzy złożyli oferty i są np. na otwarciu nie mogą ich oglądać, dopiero po wyborze oferty? (podaje tylko informacje , o których mowa ustawie (nie pamiętam w którym artykule) .
I jeszcze jedno czy mam obowiązek odpowiadania na pismo firmy , która nie złożyła oferty , a chciałaby wiedzieć jaki sprzęt został wybrany i za ile. Bo mnie się wydaje że nie, mogą obejrzeć tylko informacje podane na / czy tak?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 06 cze 2008, 7:32

Oferty są jawne od chwili ich otwarcia, inne dokumenty przetargowe po wyborze najkorzystniejszej oferty (art. 96 ust 3 PZP)Uważam, że na pismo należy odpowiedzieć. Jesteście w końcu jakimś urzędem, który zajmuje się sprawami administracyjnymi i pisma powinny być rozpatrywane. Informacje o tym kto został wybrany są w końcu jawne i trzeba ich udzielić w ramach informacji publicznej.

ODPOWIEDZ