Wyjaśnienia

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Kasia73
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2007, 8:07

Post autor: Kasia73 » 29 paź 2007, 8:03

Mam nastepne pytanie dot. żądania wyjaśnień od 1 z oferentów.
Poprosilismy jednego z oferentów o wyjasnienia dot. 1 z parametrów w przedmiocie zamówienia i otrzymalismy odpowiedź. Swoimi wyjasnieniami oferent zmienił swoja specyfikację ( 1 parametr). Czy powinnismy poinformowac pozostałych oferentów o zadanym pytaniu i otrzymanych wyajśnieniach?

Z góry dziekuje za odpowiedź
Pozdrawiam Kasia

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 29 paź 2007, 8:15

Jak to zmienił oferent zmienił soją specyfikację? Czyżby wprowadził zmiany do oferty? Tego już czynić nie wolno, na zmiany w ofertach jest czas do upływu terminu składania ofert, nie później. Taka zmiana nie może być uwzględniona przez zamawiającego, a oferta musi być oceniona w jej „pierwotnej” wersji.

Art. 87. 1. Pzp: W toku badania i oceny ofert zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Niedopuszczalne jest prowadzenie między zamawiającym a wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty oraz, z zastrzeżeniem ust. 1a i 2, dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści.

Kasia73
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2007, 8:07

Post autor: Kasia73 » 29 paź 2007, 8:36

Jeszcze raz
w jednym miejscu w przedmiocie zamówienia oferent podał typ urządzenia zgodny z wymaganiami zamawiającego, natomiast w dalszej części swojej oferty napisał, że jednak oferuje inny typ. W związku z niejasnosciami, jaki typ oferuje , zamawiający poprosił o wyjasnienia: który typ urządzenia w końcu został zaoferowany?
Oferent odpowiedział, że zaoferował inny typ niz ten wymagany przez zamawiającego ( czyli zmienił swoja ofertę??)
I co w takiej sytuacji ma zrobic zamawiający?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 29 paź 2007, 8:47

Skoro zaoferował co innego niż żądał Zamawiający, a potem potwierdził, że rzeczywiście oferuje coś innego niż chce Zamawiający to oferta jest do odrzucenia bo jest niezgodna z treścią SIWZ.

Kasia73
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2007, 8:07

Post autor: Kasia73 » 29 paź 2007, 8:59

Jak zwykle jestem bardzo wdzięczna za udzielenie tak szybko odpowiedzi.

Pozdrawiam
Kasia

ODPOWIEDZ