wybór oferenta nie spełniającego SIWZ

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
ekoeuroc
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2008, 14:46

Post autor: ekoeuroc » 20 maja 2008, 15:13

W jednym z przetargów na dostawe urządzen dla oczyszczalni ścieków Zamawiający wybrał oferenta, który nie spełnia wymagań technicznych zawartych w SIWZ. My po otrzymaniu z gminy wielu wykrętnych odpowiedzi, które nie określały prezycyjnie kryteriów doboru zdecydowalismy sie nie startowac w przetargu. Wystartowała tylko jedna firma (tak jak przypuszczalismy) i to oni zostali wybrani, pomimo, że wszyscy znający te firme wiedzą, że budowa ich urządzen jest zupełnie inna niż w opisie SIWZ. skoro nie startowalismy w przetargu, więc nie jestesmy stroną i nie możemy złożyc protestu. Jak nie dopuścić do realizacji tego kontraktu, który jest jawnym naruszeniem w stosunku do wymagań SIWZ?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 20 maja 2008, 17:49

To prawda, nie składając oferty nie macie interesu prawnego by złożyć protest. Wasze możliwości nie dopuszczenia do podpisania umowy są bardzo ograniczone. Możecie ostrzec samą gminę przed podpisywaniem umowy z tym wykonawcą albo wystosować pismo do jakiegoś organu nadzorującego gospodarkę finałową gmin np. Regionalną Izbę Obrachunkową lub nawet Urząd Zamówień Publicznych. Jeśli oni nie zareagują to umowa będzie realizowana i nic na to nie poradzicie.

ODPOWIEDZ