Warunki udziału w postepowaniu

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 02 lis 2007, 8:32

Zamawiający wymagał aby wykonawca dołączył do oferty wykaz wykonanych 2 robót budowlanych z załączeniem dokumentów potwierdzających należyte ich wykonanie.
Wykonawca do oferty dołączył wykaz (2 R.B) oraz referencje stwierdzające ich należyte wykonanie, przy czym 1 robota wykonywana była do 12.10.07 r. a wszczęcie postępowania następiło 05.10.07 r. - otwarcie ofert 27.10.07 r.
W wykazie i referencji data zakończenia danej RB jest ta sama.
Czy w tym przypadku Zamawiający wzywa do uzupełnienia dokumentów na podst. art. 26 ust. 3, czy wyklucza bez wzywania?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 02 lis 2007, 8:34

Wzywa, wykonawca może wykazać inną robote (wykonaną w wymaganym okresie)

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 02 lis 2007, 8:54

Marko;2770 pisze:Wzywa, wykonawca może wykazać inną robote (wykonaną w wymaganym okresie)
Oczywiście, że tak, ale na pewno będzie to RB, która nie była ujęta przez Wykonawcę w dołączonym wykazie, czyli po wezwaniu wykonawca przedłoży :
1. inny wykaz robót
2. inne referencje
Czy w tym przypadku będę mogła je uznać?
Spotkałam się ze stwierdzeniem, iż art. 26.3 uprawnia Z do wezwania W do uzupełnienia dokumentów, ale tylko w przypadku kiedy np. wykaz RB różni się od dołączonych dokumentów potwierdzających należyte ich wykonanie

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 02 lis 2007, 8:58

Moim zdaniem też należy wezwać wykonawcę do uzupełnienia. Są różne teorie na temat tego co można a czego nie można uzupełniać, ale rzeczywiście może zdarzyć się, że wykonawca ma odpowiednie doświadczenie, ale wszystkiego nie pisał w ofercie bo wydawało mu się, ze to co dał wystarczy. Dlaczego więc miałby być wykluczony skoro w rzeczywistości spełnia warunki, czy dlatego tylko trzeba by unieważnić przetarg lub wybierać droższą ofertę? Ja bym wezwał do uzupełnienia.

ODPOWIEDZ