warunki udziaału w postępowaniu - czy nie sa sprzeczne z z

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
dosia
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2007, 12:56

Post autor: dosia » 26 lip 2007, 13:17

Witam ! Prosze o informację czy poniżej cytowany warunek udziału w postepowaniu jest zgodny z przepisami i czy przypadkiem nie ogranicza udziału w postępowaniu.
WARUNKI UDZIAŁU W POSTEPOWANIU
....
d) Posiadaja należyte doswiadczenie w realizacji tego samego rodzaju usług o
wartosci każdej usługi min. 100.000zł brutto.

Nagłowek obowiązującego załacznika brzmi nastepująco:

Wykaz wykonanych należycie min. trzech tego samego rodzaju usług
w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postepowania o udzielenie zamówienia, a
jeżeli okres prowadzenia działalnosci jest krótszy – w tym okresie, o wartosci każdej dostawy min.
100.000,00 zł brutto, z podaniem dat wykonania i odbiorców.

Przy takich obostrzeniach nie spełniamy wrunku bo owszem realizowalismy usługi tego rodzaju kilukrotnie , ale nigdy wartośc zamowienia nie osiagneła wspomnianej kwoty.

pozdrawiam forumowiczów

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 26 lip 2007, 13:34

Zbyt mało danych by odpowiedzieć na to pytanie. Jak rozumiem poddaje Pani w wątpliwość zasadność żądania wykonania trzech usług, każda o wartości co najmniej 100 000 złotych. To normalne, że zamawiający żąda wykazania się doświadczeniem w wykonaniu zamówień o określonej wartości, ale wartość ta powinna być uzależniona od wartości zamówienia o jaką ubiegają się wykonawcy. Jeśli na przykład do wykonania są usługi o wartości 200 000 złotych to powyższy warunek nie jest wygórowany, jeśli zamówienia opiewa na usługi o wartości 20 000 zł, to warunek z pewnością jest wygórowany. Proszę podać więcej informacji takich jak czas wykonania zamówienia, jego wartość, inne wymogi finansowe np. polisa na określoną wartość, wymagania co do zdolności kredytowej lub posiadania środków finansowych.

Można też się zastanawiać czy konieczność wykazania się trzema zamówieniami to nie za dużo, czy nie wystarczyłoby jedno. W praktyce często pojawia się jednak wymóg wykazania się dwoma lub trzema zamówieniami i nie jest to przedmiotem podważania ważności postępowania.

dosia
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2007, 12:56

Post autor: dosia » 27 lip 2007, 9:04

Dziękuje bardzo za b. szybką odpowiedź. Chciałam juz wczoraj podziekować ale prozaicznie pomylilam login i hasło i nie mogłam sie zalogowac.
Zależało mi głownie na informacji czy warunek taki moze byc postawiony. Kwota jest adekwatna do kwoty przetargu jego wartosc wynosi około 150 tys.
Nie ma innych wymagań finansowych tzn ubezpieczenia, zaswiadczen z banków itp.
Super forum. Wielkie dzięki jeszcze raz.

ODPOWIEDZ