wartośc zamówienia

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 09 paź 2007, 9:41

Mam takie małe pytanko.
Chciałabym wiedzieć czy ustalajac wartość zamówienia muszę mieć jakieś potwierdzenie ( cenniki, oferty cenowe) z firm na podstawie których uzyskałam szcunkową wartość. Czy wystarczy jak sobie zadzwonię w kilka miejsc i w takim wewnętrznym formularzu wpisze gdzie dzwoniłam , kiedy i jakie ceny mi podano. Czodzi o to czy kiedy przyjedzie jakiś kontroler to nie będzie chciał sprawdzić na podstawie czego ustaliłam daną wartośc i nie zarzuci mi że wymysliłam sobie ceny? Chciałabym wiedzieć jak to robią inni , chodzi mi oczywiście o ustalanie wartości zamówienia.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 09 paź 2007, 9:54

Oczywiście, że kontroler może chcieć przekonać się czy poprawnie oszacowano wartość zamówienia, a jeśli nie będzie żadnego pisemnego dowodu na to, może stwierdzić że wartość oszacowano źle, zwłaszcza gdy będzie miał wątpliwości co do wartości. W zależności od tego jak ustalamy wartość tak to dokumentujemy. Powstaje np. dokument w którym oblicza się wartość przez wskazanie odpowiednich cenników, źródeł ich pochodzenia, dat ich wydania. Jeśli wspomagamy się telefonicznie to sporządzamy z tego notatkę służbową. Szczególną uwagę na udokumentowanie oszacowana wartości musimy zwrócić gdy wartość wychodzi niewiele poniżej jakiegoś progu stosowania ustawy. Wtedy możemy się spodziewać, że ktoś będzie poddawał w wątpliwość czy dobrze oszacowano czy też chciano ominąć stosowanie ustawy.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 09 paź 2007, 10:29

Bardzo dziękuje za ekspresową odpowiedź. :)
Życze miłego dnia i pozdrawiam

ODPOWIEDZ