Wartość oferty

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
PIPI
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2007, 13:20

Post autor: PIPI » 06 lut 2007, 12:43

Mam pytanie dotyczące wartości oferty. Przykładowo przetarg dotyczy przewozu materiałów. Zaproponowałem aby jako wartość zadania wpisać cenę jednostkową za 1 km. Ponadto nie wiem ile w ciągu roku będzie takich przewozów i czy wogóle będą. Ilość przewozów zależy od ilości zleceń z terenu.
Czy stawka za 1 km jest wystarczająca do wykonania oceny ofert?
Jaką wartość przyjąć w przypadku rocznego sprawozdania?
Drugi przykład dotyczy dostarczenia oleju opałowego. Oferenci uzależniają cenę oleju od cen w dniu sprzedaży.
Czy można zastosować przelicznik będący stosunkiem oferowanej ceny jednostkowej do ceny producenta i przy każdorazowej dostawie dokonywać stosownych przeliczeń mnożąc cenę producenta w danym dniu przez wcześniej wyliczony przelicznik?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 06 lut 2007, 14:15

PIPI;1009 pisze: Czy stawka za 1 km jest wystarczająca do wykonania oceny ofert?
tak
PIPI;1009 pisze:Jaką wartość przyjąć w przypadku rocznego sprawozdania?
Jeżeli w zawartej umowie określono jedynie ceny jednostkowe (bez podania wartości całkowitej umowy), za wartość zamówienia należy przyjąć iloczyn przewidywanej ilości lub zakresu usług (np. roboczogodziny) oraz ceny jednostkowej określonej w umowie.
PIPI;1009 pisze:Czy można zastosować przelicznik będący stosunkiem oferowanej ceny jednostkowej do ceny producenta i przy każdorazowej dostawie dokonywać stosownych przeliczeń mnożąc cenę producenta w danym dniu przez wcześniej wyliczony przelicznik?
Oczywiście, to powszechny sposób przy zamówieniach "paliwowych"

PIPI
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2007, 13:20

Post autor: PIPI » 07 lut 2007, 11:27

Dziękuje za odpowiedź. Odpowiedz na drugie pytanie znalem, lecz chodzi mi o to co zrobić kiedy nie jestem w stanie wogóle przewidzieć liczby zleceń i ilości przejechanych kilometrów. Liczby te są zależne od "zdarzeń losowych" oznacza to, że może nie wystąpić żadne zlecenie w ciągu trwania umowy.

ODPOWIEDZ