a wadium...

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
krucow
Posty: 25
Rejestracja: 14 sie 2007, 12:50

Post autor: krucow » 31 paź 2007, 9:19

przetarg rozstrzygnięty a umowy z wykonawcami podpisane. pozostały wadia wpłacone na rachunek bankowy. czy można je odesłać (przeleć ) pozostałym uczestnikom postępowania których oferty zostały min odrzucone bez wniosku wykonawcy?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 31 paź 2007, 9:50

Wadia trzeba niezwłocznie zwrócić w tym przypadku bez wniosku wykonawców biorących udział w postępowaniu. Proszę spojrzeć na art. 46 ust 1 pkt 2) Pzp:

Art. 46. 1. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, jeżeli:
2) zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie należytego wykonania tej umowy

ODPOWIEDZ