Ustawa z dnia 27.06.2008 o zmianie ustawy

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Trabs
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2008, 10:22

Post autor: Trabs » 20 sie 2008, 17:02

Witam!
art.87 ust.2 zamawiający poprawia w ofercie:
b)oczywiste omyłki rachunkowe...

art.89 ust.1
6)zawiera błędy w obliczeniu ceny...

Czy aby te dwie ustawy nie wykluczają się?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 sie 2008, 12:18

O jakich dwóch ustawach mowa? Ustawa nowelizująca PZP wprowadza pojęcie oczywistych omyłek rachunkowych (do tej pory były to „omyłki rachunkowe”). Pozostaje też w art. 89 ust1 pkt 6) pojęcie błędu w obliczeniu ceny. Zmiany dotyczą tego, że łatwiej. będzie poprawiać omyłki rachunkowe, bo skreślony zostaje art. 88 wyliczający przypadki kiedy można poprawiać. Pytanie w jaką stronę pójdzie praktyka i orzecznictwo i czy zamawiający nie będą nadużywać prawa do poprawiania oczywistych omyłek nawet tam gdzie będą błędy rachunkowe.

ODPOWIEDZ