Ustalenie wartości zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 29 cze 2008, 9:18

Witam serdecznie!

Kochani mam kolejne pytanie:

Problem dotyczy ustalenia wartości zamówienia:

Przetarg nieograniczony z możliwością składania ofert częściowych. Wartość zamówienia wynikająca z kosztorysu przygotowanego przez zamawiającego to np. 92.000 zł. A kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 100.000 zł. (tyle mamy pieniędzy, które zamierzamy i możemy wydać na realizację zamówienia).

I teraz pytanie: która kwota stanowi podstawę do oszacowania wartości zamówienia. Którą kwotę podajemy podczas otwarcia ofert: tą wynikającą z kosztorysu, czy kwotę jaką zamierzamy i możemy faktycznie wydać na realizację zadania (a która jest o 8000 wyższa niż ta kosztorysowa). Która kwota stanowi podstawę do przeliczania wartości zamówienia w euro???

Zazwyczaj robiliśmy tak:

1.Otrzymywaliśmy określoną kwotę pieniędzy np. 100.000 i kwota ta stanowiła dla nas wartość zamówienia – tą kwotę podawaliśmy podczas otwarcia ofert i ta kwota stanowiła podstawę do przeliczenia wartości zamówienia wyrażoną w euro.
2.Wartość wynikająca z kosztorysu jest o kilka % niższa niż ta, jaką zamierzamy
i możemy wydać.

Mam wątpliwości czy postepujemy prawidłowo
Wszystkich życzliwych forumowiczów proszę o opinie
Pozdrawiam!

Draco
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2007, 7:49

Post autor: Draco » 30 cze 2008, 8:59

Kwotę oszacowania wartości zamówienia bierzemy z kosztorysu inwestorskiego i tą właśnie kwotę netto przeliczamy na euro.
Jak również tą kwotę umieszczamy w protokole postępowania w części ogólnej.

Kwotę, którą zamierzamy przeznaczyć tj. w tym przypadku 100 tys podajemy na otwarciu ofert oraz wpisujemy w części szczegółowej w protokole.

ODPOWIEDZ