Ustalanie ceny za SIWZ

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 19 sty 2007, 14:41

Mam takie oto pytanie. Jak ustalacie cenę za SIWZ, czyli jaką stawkę za stronę przyjmujecie oraz czy stanowi o tych zasadach jakaś uchwała bądź regulamin u was?

Paulo10
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2006, 0:36

Post autor: Paulo10 » 19 sty 2007, 18:21

W naszym przypadku jest to czysta matematyka np. : kartka ( 15 zł :500 szt ), koszt wydrukowania kartki ( cena tonera : gwarantowana przez producenta tonerów lub tuszów ilość stron wydrukowana ), jeżeli bindujemy to koszt grzbietu i okładek ( ceny z faktury zakupu mater. admin. - biurowych ). Nie liczymy mediów i kosztów pracy. W sumie wychodzi około 2 zł ( przy ponad 20 kartach ).
Nie ma na tę czynność specjanej uchwały. Teraz bardzo rzadko zdarza się, że ktoś fizycznie zgłasza się po SIWZ. ( miałem przypadek, że Wykonawca przyszedł z przenośnym dyskiem typu Pend drive ).

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 23 sty 2007, 21:08

Widzę, że bardzo bezpieczne obliczenie kosztów wydruku przyjęliście i słusznie zresztą. Zastanawiam się jednak nad sprawą, czy jednostki samorządu terytorialnego mogą w ogóle ustanawiać i pobierać tego typu opłaty wyłącznie na podstawie jakiegoś wyliczenia, które nie są poparte stosowną uchwałą?

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 01 lut 2008, 10:13

chciałabym sie dowiedzieć jak tą i9lość punktów się oblicza za pomocą tego wzoru
co zrobić jak jest więcej kryteriów niż cena
np jAKOść

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 07 lut 2008, 12:45

Przepraszam, ale nie jestem w stanie zrozumieć, co ma wspólnego Twój post z tym wątku. Przecież to zupełnie nie na temat.

del
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2009, 17:15

Post autor: del » 21 sie 2009, 17:26

A czy Zamawiający może żądać opłaty w wysokości 50 zł za przesłanie materiałów przetargowych i to drogą elektroniczną?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 21 sie 2009, 18:20

No ja raczej bym sie na to nie zdecydował, ale wasza sprawa jak postąpicie.

del
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2009, 17:15

Post autor: del » 21 sie 2009, 18:32

Chodzi o to, że już się Zamawiający zdecydował i takiej kwoty żąda od składających ofertt, a ja zastanawiam się czy ma On do tego prawo.

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 26 sie 2009, 8:00

hehehe dobre, czywiście że nie ma prawa, co to za Prymus wymyślił??

prawniepl
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2009, 8:15

Post autor: prawniepl » 31 sie 2009, 23:22

Na wniosek wykonawcy zamawiający przekazuje w terminie 5 dni specyfikację istotnych warunków zamówienia. Opłata, jakiej można żądać za specyfikację istotnych warunków zamówienia, może pokrywać jedynie koszty jej druku oraz przekazania - art. 42 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
Koszt wysyłki jest ustalany w oparciu o uśrednione ceny wysyłki SIWZ.

Całkowicie niedopuszczalne jest żądanie przez Zamawiającego opłat za SIWZ z tytułu kosztów jej przygotowania (np. sporządzenia dokumentacji projektowej) czy merytorycznego opracowania specyfikacji. W praktyce orzecznictwa arbitrażowego miały miejsca skuteczne odwołania z zarzutów dotyczących zbyt wysokich cen za wydanie specyfikacji nieadekwatnych do rzeczywistych kosztów druku oraz przesyłki.

Informacja w zakresie ceny za wydanie specyfikacji powinna być zawarta w ogłoszeniu o zamówieniu w cześci dotyczącej informacji administracyjnej w takim celu, aby Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia zdecydował się na ewentualny jej zakup.

ODPOWIEDZ