Udzielenie zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 22 mar 2007, 8:00

Zamwiający ogłosił przetarg , dzieląc go na części(powyżej 60.000 euro - uslugi, już drugi - pierwszy unieważniony).Na rozstrzygnięcie wpływa protest, a usługi muszą już być wykonywane. Co w tej sytuacji Zamawiający może zrobić? (przyjmując, że ostateczne rozstrzygnięcie protestu nastąpi pod koniec kwietnia)

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 22 mar 2007, 8:19

Co to znaczy „usługi muszą już być wykonywane”. Przecież i tak nie można zawrzeć umowy przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu, a więc wykonawca nie zacznie wykonywać usług. No, chyba, że macie Państwo zgodę Prezesa UZP na zawarcie umowy przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu, ale wątpię w to. Na zgodę Prezesa i tak zresztą trzeba by poczekać pewnie kilka tygodni.

Marcin R
Posty: 78
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

Post autor: Marcin R » 22 mar 2007, 8:23

Czy, aby w takim przypadku nie należy unieważnić postępowania w trybie art. 93 ust. 1 pkt 7 Pzp?. Skoro upłynął termin realizacji zamówienia określony przez zamawiającego w SIWZ to w moim przekonaniu niemozliwe jest zawarcie ważnej umowy. Taka umowa byłaby bowiem umową o świdczenie niemozliwe do zrealizowania, co przesądza o jej nieważności w świetle art. 387 par. 1 k.c.

ODPOWIEDZ