Pyt

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
lowie
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2007, 13:35

Post autor: lowie » 27 cze 2007, 13:19

Witam!
Mam pytanie na stronach www mozna znalezc siwz i inne dokumenty przetrgowe. Czy wzwiazku z tym nalezy do zamawiajacego wyslac wniosek o udzial w przetargu?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 27 cze 2007, 13:46

A jaki przetarg ma Pan na myśli? Jeśli to przetarg nieograniczony to niepotrzebny jest wniosek o dopuszczenie do udziału w przetargu. Po prostu w terminie składania ofert przygotowuje się i składa na adres zamawiającego ofertę, która jest następnie badana przez zamawiającego. Jeżeli to przetarg ograniczony to zamawiający nie ma obowiązku zamieszczać SIWZ na stronie, jednak może to zrobić, W tym przetargu składa się wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu i wyłonieni zostają wykonawcy, którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty.

lowie
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2007, 13:35

Post autor: lowie » 27 cze 2007, 14:14

Chodzi właśnie o przetarg nieograniczony. Dziękuję za odpowiedz

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 27 cze 2007, 18:42

Skoro więc jest to przetarg nieograniczony to złoży Pan ofertę w wyznaczonym terminie. Proszę jednak pamiętać aby oprócz SIWZ przejrzeć wszystkie inne dokumenty zamieszczone na stronie, przede wszystkim pytania i odpowiedzi do SIWZ oraz modyfikacje SIWZ, bowiem często zmieniają one treść SIWZ i są one tak samo wiążące jak treść SIWZ. Z treści odpowiedzi lub w modyfikacji często też zawarta jest informacja o przedłużeniu terminu składania ofert.

lowie
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2007, 13:35

Post autor: lowie » 28 cze 2007, 8:48

Czyli zamawiający ma obowiązek zamieścić na stronie www wszystkie pytania od innych oferentów wraz z odpowiedziami.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 28 cze 2007, 9:22

Tak, pytania i odpowiedzi do SIWZ (a także modyfikacje SIWZ) muszą w przetargu nieograniczonym znaleźć się też na stronie internetowej. Podyktowane jest to tym, że większość wykonawców nie pobiera już SIWZ w wersji papierowej tylko korzysta z tej zamieszczonej w Internecie.

lowie
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2007, 13:35

Post autor: lowie » 28 cze 2007, 9:24

Czy w ustawie PzP można znaleść art dotyczący tego obowiązku?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 28 cze 2007, 9:30

Mówi o tym artykuł 38 ustawy Prawo zamówień publicznych w ustępach 2 i 4:

Art. 38 ust. 2. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.


Art. 38 ust 4. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamawiający może w każdym czasie przed upływem terminu składania ofert zmodyfikować treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną w ten sposób modyfikację zamawiający przekazuje niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieszcza także na tej stronie.

lowie
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2007, 13:35

Post autor: lowie » 28 cze 2007, 9:40

Co jakiś czas monitoruję strone z moim przetrgiem, tak aby nie przeoczyć zmian.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 28 cze 2007, 9:48

Zamawiający może zmodyfikować SIWZ nawet w dniu składania ofert, bo jak mówi art. 38 ust 4 „zamawiający może w każdym czasie przed upływem terminu składania ofert zmodyfikować treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia”. Może się okazać, że pojedzie Pan z ofertą do zamawiającego, a on poinformuje o modyfikacji i przedłużeniu terminu składania ofert, którego dopiero co dokonał. Tak więc rzeczywiście trzeba nawet kilka razy dziennie sprawdzać stronę zamawiającego.

ODPOWIEDZ