Szacunkowa wartość zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 30 mar 2007, 14:10

Zamawiający w budżecie posiada środki na zrealizowanie wypoczynku dla dzieci (zimowe i letnie) ogółem - 320.000 PLN.
Postępowania mają być przeprowadzone w różnych okresach (np. II i VII/VIII), z przeznaczeniem na zimowisko 60.000 PLN, kolonie 120.000 PLN, półkolonie 25.000 PLN.
Jak przeprowadzić ww. postępowania?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 mar 2007, 14:48

Wartość całości wynosi więc powyżej 60 tys. euro, a więc trzy postępowania w trybie powyżej 60 tys. euro i ogłoszenia na każde z nich do Biuletynu Zamówień Publicznych. Jest to ten sam rodzaj zamówienia i zamówienia skierowane są do tego samego kręgu wykonawców, a kwota wydatków jest przewidziana już na początku roku.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 30 mar 2007, 14:52

A co w momencie kiedy zamawiający pierwsze postępowanie ogłosił o wartości poniżej 60.000 euro?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 mar 2007, 15:09

Art. 146. 1. Prawa zamówień publicznych: Z zastrzeżeniem przepisów odrębnych, umowa jest nieważna, jeżeli:
1) ogłoszenie o zamówieniu nie zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych albo Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, chyba że z przepisów ustawy nie wynika obowiązek publikacji ogłoszenia;

Art. 17. 1. ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych: Naruszeniem dyscypliny finansów publicznych jest udzielenie zamówienia publicznego:
2) z naruszeniem przepisów o zamówieniach publicznych dotyczących:
b) obowiązku przekazania lub zamieszczenia ogłoszenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego,


Unieważnić postępowanie jeśli jeszcze nierozstrzygnięte.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 16 kwie 2007, 13:14

A co w momencie, kiedy 2 postępowania zostaną rozstrzygnięte, a to na wartość 25.000 PLN nie- np. unieważnimy na podst. 93.1.1. Czy w takim przypadku nie będziemy stosowali już ustawy?

PawełR
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:44

Post autor: PawełR » 23 kwie 2007, 8:00

Sposób w jaki zostanie zakończone postępowanie tj. rozstrzygnięcie czy unieważnienie nie ma wpływu na to w jakim trybie ma być prowadzone postępowanie. Tak jak już wspomniano wyżej, jeżeli środki były przewidziane w budżecie i zamówienie dotyczy tego samego radzaju zadania należy każde postęowanie przeprowadzić w półapie po wyżej 60 000 Euro

ODPOWIEDZ