Szacowanie wartości zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 23 kwie 2008, 10:04

Proszę o pomoc w kwestii szacowania wartości zamówienia na opracowanie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Czy należy oszacować zgodnie z art. 34 ust.1 pkt 1 jako usługa powtarzająca sie okresowo? Zaznaczam, iż w/w przedmiot zamówienia występuje w każdym roku kalendarzowym.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 23 kwie 2008, 10:32

Nie sądzę, żeby to było zamówienie na usługi powtarzające się okresowo. Przecież charakter zamówienia nie narzuca, że musi to być wykonywane okresowo, można zamówić i zrobić niejako od ręki jeśli się chce.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 23 kwie 2008, 10:45

W bieżącym roku mamy do przeprowadzenia 4 postepowania dot. w/w przedmiotu zamówienia, sa to postępowania przeprowadzone w częściach odrebnymi postepowaniami, czy w tej sytuacji podstawą szacowania wartości zamówienia będzie art. 32 ust.4

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 23 kwie 2008, 10:49

Przy takim zamówieniu zastosowałbym art. 32.1 PZP do oszacowania wartości, czyli według ogólnych zasad.

ODPOWIEDZ