Szacowanie (nieśmiertelny temat)

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
wawrzyniec
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:26

Post autor: wawrzyniec » 05 lis 2007, 10:23

Mam pewną trudność ze zinterpretowaniem następującej sytuacji. Wartość pewnego rodzaj dostaw w skali roku 2007 oszacowana została poniżej progów o których mowa w art. 11 ust. 8 pzp. Umowa została zawarta w styczniu 2007 i obowiązuje do końca roku (są to dostawy sukcesywne). Obecnie przygotowywane jest postępowanie, w wyniku którego ma być zawarta umowa na rok 2008. I teraz pytanie zasadnicze: jeżeli umowa ta zostanie zawarta jeszcze w roku 2007 (w grudniu), to czy jej wartość "idzie" na konto roku 2007? Wprawdzie realizowana będzie od 01-01-2008, ale zamówienie (czyli umowa) udzielone zostanie jeszcze w tym roku. Jest to o tyle istotne, że w takim wypadku wartość zamówień udzielonych w tym roku podwoiła by się (umowa ze stycznia + umowa z grudnia) i przekroczyłaby progi ustawowe o których mowa w art. 11 ust. 8. Prosiłbym o komentarz.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 05 lis 2007, 10:47

Ja bym to potraktował jako postępowanie nieprzewidziane początkowo na rok 2007 i nie uwzględnione w wartości na rok 2007. Jego wartość obliczyłbym bez uwzględnienia wartości poprzedniego.

wawrzyniec
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:26

Post autor: wawrzyniec » 05 lis 2007, 11:57

Tylko jak takie postępowanie potraktować w rocznym sprawozdaniu o udzielonych zamówieniach, które należy sporządzić do 1 marca?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 05 lis 2007, 13:12

Jeżeli zamówienie zostanie udzielone jeszcze w 2007 roku to wykazujemy je w sprawozdaniu za 2007 rok, które składamy do 1 marca 2008 roku.

ODPOWIEDZ