Rozstrzygnięcie protestu

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 19 sty 2007, 10:27

Zamawiający wezwał wykonawców do wzięcia udziału w postępowaniu toczącym się w wyniku wniesienia protestu. Żaden z wykonawców nie przystąpił do postępowania. Czy rozstrzygnięcie protestu zamawiający przekazuje wszystkim wykonawcom, czy tylko podmiotowi który wnióśł protest i na stronie internetowej?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 19 sty 2007, 10:35

Art. 183.4 - protestującemu i wykonawcom, którzy przystąpili - chyba że to protest na ogłoszenie lub SIWZ w PN

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 19 sty 2007, 10:43

Jeśli nikt nie przyłączył się do postępowania to tylko podmiotowi, który wniósł protest. W internecie zamieszcza się rozstrzygnięcie protestu tylko gdy protest dotyczy treści ogłoszenia lub postanowień SIWZ w przetargu nieograniczonym. Jeżeli protest wpłynął po otwarciu ofert nie zamieszczamy go na stronie.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 19 sty 2007, 10:48

Marko;858 pisze:Art. 183.4 - protestującemu i wykonawcom, którzy przystąpili - chyba że to protest na ogłoszenie lub SIWZ w PN
Jest to protest na zapisy SIWZ w PN, czyli rozumiem, że w tym przypadku protestującemu i strona internetowa?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 19 sty 2007, 10:57

Grażyna;860 pisze:Jest to protest na zapisy SIWZ w PN, czyli rozumiem, że w tym przypadku protestującemu i strona internetowa?
Tak jest :) A może protest po terminie ? ;) Przeanalizuj sprawe pod tym kątem :)

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 19 sty 2007, 12:59

Marko;861 pisze:Tak jest :) A może protest po terminie ? ;) Przeanalizuj sprawe pod tym kątem :)
A jeżeli powołuję się na 180.5 - zawiadamiam wszystkich i strona internetowa?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 19 sty 2007, 13:15

Nie bardzo rozumiem... Kogo masz na myśli pisząc wszystkich? Skoro protest masz na SIWZ to chyba SIWZ brali z netu i tym samym nie wiesz kogo zawiadomić czy też brał ktoś w formie pisemnej?
Czy może chodzi o to, że chcesz przesunąć termin składania ofert?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 19 sty 2007, 13:16

Oczywiście, że strona też. Jak inaczej wykonawcy, którzy nie pobrali SIWZ dowiedzieliby się o przedłużeniu terminu na składanie ofert? Generalnie im więcej informacji dotyczących istotnych faktów o przetargu w internecie tym lepiej. Kary za to nie ma. Można też napisać, że oferty zostały otwarte, ile ich wpłynęło i że trwa ocena ofert i jeszcze nie wybrano oferty najkorzystniejszej - nie jest to wymagane, ale można tak zrobić.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 19 sty 2007, 13:20

Marko;865 pisze:Nie bardzo rozumiem... Kogo masz na myśli pisząc wszystkich? Skoro protest masz na SIWZ to chyba SIWZ brali z netu i tym samym nie wiesz kogo zawiadomić czy też brał ktoś w formie pisemnej?
Czy może chodzi o to, że chcesz przesunąć termin składania ofert?
Marko: przecież wcześniej pisałam :Zamawiający wezwał wykonawców do wzięcia udziału w postępowaniu toczącym się w wyniku wniesienia protestu. Żaden z wykonawców nie przystąpił do postępowania.
Moje pytania dotyczą cały czas tej samej sprawy

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 19 sty 2007, 13:39

Zmylił mnie ten art.180.5 - po prostu nie wiem o co chciałaś spytać podając go. Protest wpłynął na siwz w PN. U mnie w takiej sytuacji wykonawcy biorą siwz ze strony www wiec nie wiem kto wziął i tym samym nie mam kogo zawiadomić. W związku z tym kopie protestu zamieszczam wyłącznie na stronie internetowej. Jeśli jednak ktoś wziął SIWZ w formie pisemnej to jego również zawiadamiam. Nie wiem czy o to pytasz?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 19 sty 2007, 13:40

Marko;868 pisze:Zmylił mnie ten art.180.5 - po prostu nie wiem o co chciałaś spytać podając go. Protest wpłynął na siwz w PN. U mnie w takiej sytuacji wykonawcy biorą siwz ze strony www wiec nie wiem kto wziął i tym samym nie mam kogo zawiadomić. W związku z tym kopie protestu zamieszczam wyłącznie na stronie internetowej. Jeśli jednak ktoś wziął SIWZ w formie pisemnej to jego również zawiadamiam. Nie wiem czy o to pytasz?
Rozstrzygnięcie protestu przekazujesz zaś tylko protestującemu (skoro nikt nie przystąpił) i zamieszczasz na stronie /

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 08 lut 2007, 21:01

A czy zamieszczacie w internecie informację o unieważnieniu przetargu jeśli do niego dochodzi w waszych postępowaniach?

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 12 lut 2007, 7:37

A czy zamieszczacie w internecie informację o unieważnieniu przetargu jeśli do niego dochodzi w waszych postępowaniach?
Ja zamieszczam

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 lut 2007, 7:43

Zwróciłem uwagę na to unieważnienie postępowania, bo ustawa nie nakazuje zamieszczać takich informacji. Moim zdaniem dla pełnej informacji o postępowaniu powinno to też być skoro musi być informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty. Może ustawodawca wyszedł z założenia, że unieważnienie ma mniejsze znaczenie dla powszechnego kręgu odbiorców niż wybór konkretnego wykonawcy?

ODPOWIEDZ