Referencje od udziałowca sp. zo.o.

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
slawek131
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2008, 15:50

Post autor: slawek131 » 01 lip 2008, 15:57

Witam
Mam pytanie czy referncje uzyskane przez firmę będącą udziałowcem firmy sp. zo.o. składającej ofertę w przetargu uznaje się za ważne? Jezeli nie, na jakiej podstawie?
Proszę o podpowiedzi.
Z góry dziekuję.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 lip 2008, 20:28

To chyba oczywiste, że wykonawca nie może posłużyć się referencjami wystawionymi na swojego udziałowca. To sam wykonawca musi wykazać się, że posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Co do podstaw proszę zobaczyć art. 22 ust 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz § 1 ust. 2 pkt 1) i 2) Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.

ODPOWIEDZ