Referencje

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
kogut
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2008, 7:16

Post autor: kogut » 26 sie 2008, 14:24

Mój teść jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą od około 20 lat. Od jakiegoś czas nosi się z zamiarem przekazania przedsiębiorstwa następcom. Niestety mamy problem wyborem najkorzystniejszej formy tej operacji. Jeżeli przekaże przedsiębiorstwo córce w formie darowizny , i będzie ona prowadziła je w tej samej formie to straci szanse do uzyskania zleceń na przetargach publicznych, gdyż nie będzie mogła wykazać się niezbędnymi " referencjami". Co będzie jeżeli założymy Spółkę z o.o. . Czy jeżeli Teść wniesie swoje przedsiębiorstwo do spółki, to czy spółka a będzie mogła wykorzystać referencję z działalności teścia zgodnie z ustawą o Zam. Publ. ? Pomocy ! Znani mi prawnicy mają różne zdania na ten temat. Może ktoś z was spotkał się z podobną sytuacją. Jak rozwiązać problem z referencjami przy przekazywaniu przedsiębiorstwa lub łączenia w spółki? Słyszałem , że w spółce cywilnej możliwe jest wykorzystanie referencji jednego wspólnika.Co na to "Ustawa" i KIO? Działamy w branży komunalnej i żyjemy z przetargów.

inver
Posty: 13
Rejestracja: 26 sie 2008, 9:13

Post autor: inver » 28 sie 2008, 8:46

może lepiej byłoby zmienić tylko właściciela firmy z teścia na Pana żonę. Dokonać zmian w dokumentach rejestrowych. Wtedy referencje dalej będą obowiazywać jesli są wystawione na firmę a nie na jej właściciela. Po pewnym czasie można by dokonać zmiany nazwy (jezeli Wam nie odpowiada lub figuruje w niej nazwisko tescia), to wszystko. Później tylko poparcie odpowiednimi dokumentami o zmianie nazwy dołaczanymi do referencji ze starą nazwą.

Taka procedura wydaje mi się logiczna, No ale ja nie jestem prawnikiem.

ODPOWIEDZ