Czy przysługuje odwołanie

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
ABK
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2008, 7:52

Post autor: ABK » 04 sty 2008, 8:13

Zamawiający ogłosił przetarg w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 211 tys. EURO. Kwota na realizację zamówienia jaką ogłosił na otwarciu ofert była poniżej tego progu. Czy w takim przypadku Wykonawcy, którego protest na wybór oferty został oddalony ma prawo do odwołania do Prezesa Urzędu?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 04 sty 2008, 8:16

Odwołanie przysługuje, bo liczy się wartość szacunkowa zamówienia, a nie kwota ogłoszona przed otwarciem ofert.

„Art. 184. 1. Od rozstrzygnięcia protestu przysługuje odwołanie, jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich ogłoszeń o zamówieniach na dostawy lub usługi.”

ABK
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2008, 7:52

Post autor: ABK » 04 sty 2008, 8:51

Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Dopiero się zarejestrowałam
a już więcej wiem :)
Aga

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 04 sty 2008, 18:45

Zapraszam wobec tego do częstego odwiedzania naszego forum i dzielenia się swoimi wątpliwościami co do stosowania Prawa zamówień publicznych. :-)

ODPOWIEDZ