Przetargi na platformie Marketplanet

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Nowa
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2007, 9:02

Post autor: Nowa » 08 cze 2007, 9:25

Witam!
Chciałam zapytać czy ktoś brał udział na platformie w/w ?
Wydawało mi sie na pierwszy rzut oka że to dość proste. Jednak kiedy przejrzałam kilkanaście stron podrecznika jak poruszac sie na tej platformie, brać udział w przetargach to mi się trochę skomplikowało.
Nie wiem czy zabierać sie za to czy lepiej skorzystać opcji telefonicznego udziału w przetargu?
Jednak nie ukrywam ze wolałabym zapoznać sie z ta procedurą.
Trudne to jest? czy mozna opanować?
chętnie przyjrazłabym sie jak to robia inni, ale nie bardzo widzę jakieś przetargi w toku, moze nie wolno podgladać ?

Od razu pytanie:
-w jakim czasie jest rozstrzygany taki przetarg ?
pozdrawiam
Agnieszka

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 11 cze 2007, 6:30

Ja nie brałem ani nie znam nikogo kto brał udział w aukcji lub licytacji za pośrednictwem tej platformy. Z tego co widzę to jednak nie cieszy się ona zbytnią popularnością poza jednym wyjątkiem – Jastrzębska Spółka Węglowa zamieszcza tam setki ogłoszeń o aukcjach elektronicznych, ale nie są to aukcje opisane w ustawie Pzp, bowiem spółka ta jako zamawiający sektorowy ma znacznie podwyższony próg stosowania ustawy i organizuje te aukcje nie z powodu nakazu ustawowego ale zapewne dlatego, że dobrze im się tak kupuje i uzyskuje satysfakcjonujące ceny. Aukcji w toku jest dużo w zakładce „Aktualne przetargi”, czy da się „podglądać” tego nie doczytałem. Jaką zaś „telefoniczną” opcję udziału w przetargu ma Pani na myśli? Czy tam jest dozwolone coś takiego?

Nowa
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2007, 9:02

Post autor: Nowa » 11 cze 2007, 7:59

Ja tez zwróciłam uwagę ze tylko JSW korzysta z tej platformy, ale podbno PZU i TPSA tez korzystały, działa ona na rynku juz od 5 lat.
Nie chciałam ryzykować jednak chodzi o spore pieniadze i poprosiłam madrzejszego od siebie, tym bardziej że cały przetarg roztrzyga się w 20 min i nie ma czasu na zastanawianie się. Moze on mi to wytłumaczy po przetargu i następnym razem dam radę.
A telefon jest w razie awarii prądu, komputera czy łacza internetowego.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 11 cze 2007, 19:51

Elektroniczne udzielanie zamówień przez licytację lub aukcje to z pewnością przyszłość zamówień, a u nas niestety przyjmują się te nowinki dosyć wolno, szczególnie jeśli chodzi o potrzebny w licytacjach i aukcjach bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Z pewnością poproszona przez panią osoba doradzi w jakiej sytuacji zastosować licytację lub aukcję elektroniczną tak aby zachować wymogi ustawy prawo zamówień publicznych.

Anna Tomczyk
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:36

Post autor: Anna Tomczyk » 28 cze 2007, 15:15

Szanowna Pani Agnieszko,

Z wypowiedzi Pani wynika, że jest Pani zainteresowana udziałem w aukcjach elektronicznych na platformie Marketplanet w roli Oferenta.

Podręcznik o którym Pani wspomina jest dokumentem przeznaczonym do zapoznania się z systemem aukcyjnym, z którego do tej pory skorzystało już ponad 3 tys. dostawców.

Obsługa systemu aukcyjnego jest bardzo prosta i polega na:

1.zalogowaniu się,
2.wyborze aukcji,
3.składaniu ofert.

Jeśli chodzi o "podglądanie" przetargów - oczywiście obserwowanie przetargów, do których nie otrzymała Pani zaproszenia lub/i nie spełniła Pani wymogów wskazanych przez Ogłaszającego, nie jest możliwe.

Czas trwania aukcji (podstawowy czas + dogrywki) jest zależy od ustaleń Organizatora, jednak najczęściej podstawowy czas trwania aukcji to 20 minut plus ewentualne 5 minutowe dogrywki.
Ilość dogrywek zależy od aktywności oferentów, dlatego często czas trwania aukcji przewyższa czas podstawowy. Aukcja może zakończyć się np. po 1,5 h.

Poza przetargami dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej, które ogłaszane są na naszej stronie, prowadzimy wiele postępowań przetargowych dla klientów, którzy nie mają obowiązku publicznego zamieszczania swoich ogłoszeń o przetargach.

W razie jakichkolwiek pytań, pozostaję do Pani dyzpozycji.

Anna Tomczyk
Konsultant Marketplanet
tel:(22) 576 88 22

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 29 cze 2007, 21:49

Miło nam, że ktoś z omawianej powyżej platformy znalazł nasze forum i zechciał zachęcić do zamieszczania ogłoszeń tam. Zamawiający wciąż bardzo jednak obawiają się wejścia w świat „elektronicznych” zamówień. Tak więc jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w takim udzielaniu zamówień zapraszam do wypowiedzenia się na naszym forum. Może zachęci to innych.

ODPOWIEDZ