Przetarg na usługi telekomunikacyjne

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
zibisad
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2007, 12:09

Post autor: zibisad » 18 paź 2007, 12:16

Dzień dobry
Czy Urząd Administracji Państwowej może wszcząć postępowanie przetargowe na usługi telekomunikacyjne , pomimo funkcjonowania tzw. . " rozporządzenia Marcinkiewicza" zakazującego zawierania takich umów po roku 2007? Z końcem roku kączy sie nam umowa z dotychczasowym operatorem
<!-- / message -->

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 18 paź 2007, 12:44

O jakie „rozporządzenie Marcinkiewicza” chodzi? Proszę uszczegółowić informacje o tym akcie prawnym (dokładna nazwa lub Nr Dziennika Ustaw w którym się ukazało). Trudno ustalić o co chodzi dokładnie na podstawie tak generalnego stwierdzenia. Premier Marcinkiewicz podpisał przecież wiele rozporządzeń.

Co do ogólnej zasady to na usługi telefoniczne należy od ubiegłego roku stosować procedury ustawy Prawo zamówień publicznych”. Przed 25 maja 2006 r. usługi telekomunikacyjne świadczone drogą satelitarną, usługi telefoniczne, teleksowe lub radiotelefoniczne były zwolnione z zastosowania procedur ustawy Prawo zamówień publicznych. To zwolnienie zniesiono bowiem konkurencja na rynku telekomunikacyjnym jest znacznie większa niż w chwili powstania ustawy.

ODPOWIEDZ