Przetarg na bony

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 06 lut 2008, 8:13

Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu z bonami towarowymi przydzielanymi pracownikom, chodzi o to że w moim zakładzie pracownicy dwa razy w roku otrzymują bony. Wyglądało to tak , że pieniążki pochodzą z ZFŚS , zakład drukuje bony o określonej kwocie i pracownicy mogą sobie robić zakupy w wyznaczonych skepach. A problem jest w tym iż wartość tych bonów przekracza niestety kwotę 14 tys. euro i powinnam chyba zorganizować przetarg tylko nie wiem zupełnie jak się do tego zabrać, a może jest jakś możliwośc aby nie robić przetargu.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 06 lut 2008, 8:59

Dla wielu zamawiających to coroczny kłopot - konieczność przeprowadzenia postępowania na wybór dostarczyciela bonów. Skoro wartość przekracza 14000 euro to trzeba zastosować ustawę tylko, że w przetargu raczej powinny być inne kryteria oceny ofert niż tylko cena, ponieważ wtedy cena byłaby ta sama, bo chodzi o cenę nominalną bonów. Decydować powinny też inne kryteria oceny ofert, np. termin wykonania zamówienia.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 06 lut 2008, 9:35

No tak tylko tylko nie mogę sobie tego wyobraźić bo załóżmy , że ogłosimy przetarg w którym oczekujemy na zgłoszenie sie naszych lokalnych sklepów które sa gotowe realizować nasze bony (jesteśmy małym miasteczkiem) a zgłasza się sklep czy duża sieć handlowa oddalona o kilkadziesiąt kilometrów , czy mogę w SIWZ zastrzec , że oferty mogą złozyć tylko sklepy lokalne? , a termin realizacji też chcielibyśmy sami ustalić np. na 2 miesiące. to jakie kryteria oceny ofert wówczas przyjąc oprócz ceny. A co w przypadku kiedy nikt sie nie zgłosi.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 06 lut 2008, 10:29

Nie można zastrzec, że w przetargu mogą brać udział tylko sklepy lokalne. Można natomiast napisać, że bony powinny mieć też możliwość zrealizowania na terenie lokalnym (gmina, powiat). Termin realizacji możecie ustalić, ale pomimo to może to być kryterium oceny ofert jeśli ktoś zadeklaruje jeszcze szybszą realizację zamówienia. Jełki nikt nie złoży oferty, to tego samego dnia unieważniacie przetarg, ogłaszacie na nowo z minimalnym 7-dniowym terminem. Jełki drugi raz nie będzie ofert to robicie zamówienie z wolnej ręki z art. 67 ust 1 pkt 4) Pzp.

A skoro jesteście małym miasteczkiem to aż tak dużo przeznaczacie na bony? To jakiś duży urząd musi być.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 06 lut 2008, 11:08

Jesteśmy SP ZOZ-em mamy w swoich strukturach szpital i POZ . Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i pomoc, ale tak sobie myśle , że to nasze prawo to jednak jest do ........ . Środki finansowe z FŚS powinny być wyłączone z obowiązku stosowanie ustawy to np. związki zawodowe z pracodawcą czy ogólnie z pracownikami powinni dezydować w jaki sposób i gdzie je wydać , a nie jeszcze tyle kłopotów z tym . Pozdrawiam

ODPOWIEDZ