przedmiar robót

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 08 sie 2007, 9:02

Zamawiający wymagał aby do oferty został dołączony kosztorys ofertowy opracowany na podstawie przedmiaru robót
(kosztorys powinien być wykonany w układzie zgodnym z załączonym przedmiarem robót)
Wykonawca w kosztorysie wskazał, że w pozycji X zastosuje inny materiał.
Czy w przypadku ceny ryczałtowej ofertę taką odrzucamy na podst. 89.1.2?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 08 sie 2007, 13:35

Jeśli było napisane, że ma być zastosowany konkretny rodzaj materiału, a wykonawca zaproponował inny, być może gorszy, nie spełniający warunków postawionych w siwz materiał, to rzecz jasna należy ofertę odrzucić z art. 89 ust 1 pkt 2) Prawa zamówień publicznych.

ODPOWIEDZ