przedłużenie umowy w ramach przetargu nieograniczonego

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
wolin97
Posty: 2
Rejestracja: 29 lut 2008, 14:15

Post autor: wolin97 » 29 lut 2008, 14:17

W drodze przetargu nieograniczonego zawarto na 1 rok z firmą konsultingową umowe na zaprojektowanie i wdrozenie systemu zgodnego z normą ISO. Praca firmy konsultingowje byla rozliczana na podstawie protokołów zdawczo odbiorczych a nastpenie oplacano FV. Po roku pracy okazalo sie, ze system jest nie wdrozony. Czy istenieje molziwosc przedluzenia takiej umowy? Osoba odpowiedzailana w umowie ze strony zleceniodawcy twierdzi, ze to nie jest wina wykonawcy. Niemniej jednak kolejne etapy były opłacane co miesiąc. W umowie nie było zawarte mozliwosci przedłuzenia takiej umowy.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 29 lut 2008, 22:39

Niestety przy takich umowach zdarza się, że mija okres umowy, a nie wszystko jest jeszcze wykonane. Pozostaje więc wybór skończenia umowy, a następnie wzajemnego udowadniania sobie winy, strat finansowych i nie osiągnięcia celu umowy albo przedłużenie umowy na podstawie jakiegoś sensownego uzasadnienia nie łamiącego postanowień art. 144 Pzp. Ja opowiadam się za tym drugim rozwiązaniem, ale oczywiście zawsze to będzie bardzo indywidualna kwestia jak można postąpić.

wolin97
Posty: 2
Rejestracja: 29 lut 2008, 14:15

Post autor: wolin97 » 01 mar 2008, 9:48

Bardzo dziekuje za odpowiedź. Zastnawiam sie tylko, czy na podstawie art 144 PZP - sprawą, ktorej nie mozna bylo przewidzieć przy zawieraniu umowy jest rezygnacja ze wspołpracy 4 z 60 osob współpracujacych z wykonawca w ramach wykonania umowy...?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 03 mar 2008, 9:38

To, że ktoś zrezygnuje ze współpracy z wykonawcą to normalna sprawa. Wykonawca natomiast powinien na ich miejsce zapewnić innych ludzi, którzy zapewnią wykonanie zamówienia. Kwestia przewidywalności lub nie to kwestia oceny i uzasadnienia przez zamawiającego.

ODPOWIEDZ