Przebicie oferty moich konkurentów o 10gr za m2

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
bar-snake
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2008, 19:27

Post autor: bar-snake » 01 lut 2008, 19:44

WITAM PROSZE O POMOC JESLI KTOS WIE CZY TO BYLO ZGODNE Z PRAWEM.BRALEM UDZIAL DZISIAJ W PRZETARGU NA LOKAL UZYTKOWY W PIEKARACH SL LOKAL WYSTAWIONO PRZEZ SPOLDZIELNIE MIESZKANIOWA.KOPERTY ZAMKNIETE Z KWOTA DEKLAROWANA ZA CZYNSZ ORAZ RODZAJ PROWADZONEJ DZIALALNOSCI TRZEBA BYLO SKLADAC W S.M.OTWARCIE KOMISYJNE O GODZ 11 NASTEPNEGO DNIA I TU BYLO MOJE ZDZIWIENIE BYLY TYLKO DWIE OFERTY MOJA I KONKURENTA OBIE DEKLAROWALY TA SAMA DZIALALNOSC JA ZAPROPONOWALEM KWOTE ZA 1M2 A MOJ KONKURENT PO OTWARCIU KOPERTY ZAPROPONOWAL 10 GR WIECEJ ZA 1M OD MOICH KONKURENTOW!!! CZY TO JEST LEGALNA PROPOZYCJA POMOZCIE

Admin
Site Admin
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:16

Post autor: Admin » 02 lut 2008, 11:15

Czemu krzyczysz? Napisz to nie używając Caps Locka - tego nie idzie czytać....

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 04 lut 2008, 8:10

Co w tym podejrzanego, że w przetargu wzięły udział dwie osoby: Pan i konkurent? Widocznie więcej osób nie było zainteresowanych. Co w tym dziwnego, że konkurent złożył propozycję wyższej stawki i wygrał? Równie dobrze Pan mógł złożyć ofertę wyższą o 10 groszy za metr od niego i wtedy Pan byłby zwycięzcą. Jeżeli zaś ma Pan dowody na to, że coś było niezgodne z prawem, np. konkurent był w zmowie ze spółdzielnią i dzięki temu dowiedział się wcześniej o Pańskiej ofercie i przez to mógł dać cenę nieznacznie wyższą – proszę zawiadomić organy ścigania.

bar-snake
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2008, 19:27

Post autor: bar-snake » 04 lut 2008, 13:26

nic w tym dziwnego gdyby konkurent faktcznie trafil na kowote 10 gr wyzsza i wygral,ale w jego kopercie doslownie sformulowane bylo ,ze "proponuje kwote 10gr wyzsza od konkurentow " jaka to jest oferta wg.mnie oferta powinna zawierac konkretnie jakas kwote

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 05 lut 2008, 7:38

W takim razie uważam, że taka oferta nie powinna być przyjęta. Nie wiem jak spółdzielnia określiła warunki udziału w przetargu i sposób przedstawienia ceny w ofercie, ale nie sądzę, że dopuszczalne było takie podawanie ceny. Przecież oznacza to, że ktoś inny musiał złożyć ofertę z konkretną ceną, żeby było wiadomo ile to będzie 10 groszy więcej od innych ofert. A gdyby wszyscy chętni złożyli takie oferty to by było wybrać najlepszego? Poza tym gdyby ktoś wiedział, że ktoś planuje złożyć taką ofertę i dałby na przykład jakąś nierealnie wysoką kwotę, np. milion złotych za metr, to czy ten (10 groszy więcej” też by podtrzymał swoją ofertę? Moje zdanie jest jednoznaczne, takich ofert składać nie wolno, są one absolutnie niedopuszczalne.

bar-snake
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2008, 19:27

Post autor: bar-snake » 12 lut 2008, 12:14

witam ponownie.Mam pytanie czy spoldzielnie mieszkaniowe obowiazuje ustawa o zamowieniach publicznych?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 lut 2008, 12:41

Ustawę muszą stosować podmioty wymienione w art. 3 Prawa zamówień publicznych: Jeżeli zamówienie spółdzielni spełnia któryś z poniższych warunków to stosuje się ustawę:

Art. 3. 1. Ustawę stosuje się do udzielania zamówień publicznych, zwanych dalej "zamówieniami", przez:
1) jednostki sektora finansów publicznych w rozumieniu przepisów o finansach publicznych;
2) inne, niż określone w pkt 1, państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej;
3) inne, niż określone w pkt 1, osoby prawne, utworzone w szczególnym celu zaspokajania potrzeb o charakterze powszechnym niemających charakteru przemysłowego ani handlowego, jeżeli podmioty, o których mowa w tym przepisie oraz w pkt 1 i 2, pojedynczo lub wspólnie, bezpośrednio lub pośrednio przez inny podmiot:
a) finansują je w ponad 50 % lub
b) posiadają ponad połowę udziałów albo akcji, lub
c) sprawują nadzór nad organem zarządzającym, lub
d) mają prawo do powoływania ponad połowy składu organu nadzorczego lub zarządzającego;
3a) związki podmiotów, o których mowa w pkt 1 i 2, lub podmiotów, o których mowa w pkt 3;
4) inne niż określone w pkt 1-3a podmioty, jeżeli zamówienie jest udzielane w celu wykonywania jednego z rodzajów działalności, o której mowa w art. 132, a działalność ta jest wykonywana na podstawie praw szczególnych lub wyłącznych albo jeżeli podmioty, o których mowa w pkt 1-3a, pojedynczo lub wspólnie, bezpośrednio lub pośrednio przez inny podmiot wywierają na nie dominujący wpływ, w szczególności:
a) finansują je w ponad 50 % lub
b) posiadają ponad połowę udziałów albo akcji, lub
c) posiadają ponad połowę głosów wynikających z udziałów albo akcji, lub
d) sprawują nadzór nad organem zarządzającym, lub
e) mają prawo do powoływania ponad połowy składu organu zarządzającego;
5) inne niż określone w pkt 1 i 2 podmioty, jeżeli łącznie zachodzą następujące okoliczności:
a) ponad 50 % wartości udzielanego przez nie zamówienia jest finansowane ze środków publicznych lub przez podmioty, o których mowa w pkt 1-3a,
b) wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8,
c) przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące wykonanie czynności w zakresie inżynierii lądowej lub wodnej, budowy szpitali, obiektów sportowych, rekreacyjnych lub wypoczynkowych, budynków szkolnych, budynków szkół wyższych lub budynków wykorzystywanych przez administrację publiczną lub usługi związane z takimi robotami budowlanymi;
6) inne, niż określone w pkt 1 i 2, podmioty, jeżeli zamówienie jest finansowane z udziałem środków, których przyznanie jest uzależnione od zastosowania procedury udzielania zamówienia określonej w ustawie;
7) podmioty, którym podmioty określone w pkt 1-3a udzieliły koncesji na roboty budowlane, w zakresie, w jakim udzielają zamówienia w celu jej wykonania.
2. Prawami szczególnymi lub wyłącznymi w rozumieniu ust. 1 pkt 4 są prawa przyznane w drodze ustawy lub decyzji administracyjnej, polegające na zastrzeżeniu wykonywania określonej działalności dla jednego lub większej liczby podmiotów, jeżeli spełnienie określonych odrębnymi przepisami warunków uzyskania takich praw nie powoduje obowiązku ich przyznania.

bar-snake
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2008, 19:27

Post autor: bar-snake » 23 lut 2008, 9:24

Witam ponownie.
Z zalem musze powiedziec iz moja oferta nie zostala przyjeta.
Mam pytanie czy spodzielnia moze odmowic mi wgladu do protokolu z przetargu wraz z ofertami konkurentow tlumaczac sie tym ,ze ustawa o zamowieniach publicznych spoldzielnie nie obowiazuje-taka odpowiedz wlasnie otrzymalem,czyli po co ten caly cyrk z przetargiem skoro spoldzielnia robi co chce!?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 25 lut 2008, 8:18

Proszę jednak zauważyć, że przetarg na najem lokalu nie ma nic wspólnego z zamówieniami publicznymi. Zamówienie publiczne to umowa na roboty budowlane, dostawy lub usługi. Tutaj chodziło o przetarg na najem więc nie mówmy już o zamówieniach publicznych. Jeśli zaś chodzi o ten dziwny wybór oferty to proszę może powiadomić radę nadzorczą spółdzielni i podejrzanych działaniach zarządu i nieprawidłowym, pana zdaniem, wyborze oferty.

ODPOWIEDZ