Protest na wybór oferty

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
Renata Piórkowska
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2008, 16:29

Post autor: Renata Piórkowska » 15 maja 2008, 19:10

Potrzebuje pomocy.
PN pon. 133 000 Euro. Wpłynął protest na wybor oferty firmy X. Protestujący Y zażądał wykluczenia podważając wiarygodność wykonawcy X , ze jakoby ten złozył nieprawdziwe oświadczenie o niezaleganiu z podatkami na rzecz US dołaczając do protestu "zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego" wystawione przez Naczelnika Urzędu Skarbowego własciwego dla X.
Po poinformowaniu wszystkich uczestników postepowania o wpłynieciu protestu, odpowiedzi udziela oprotestowany X, że uważa protest Y za nieuzasadniony, ponieważ wyżej cytowane "zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego" dotyczy mandatów karnych za wykroczenia drogowe.

Nadmieniam , że do postepowania protestacyjnego przyłączył się jeszcze wykonawca Z.

Co robić ???
Czy można wezwac do przedłożenia zaświadczenia z Urzedu Skarbowego?

Pomóżcie....

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 16 maja 2008, 8:19

Wezwać do przedłożenia zaświadczenia z US tak wprost to nie można. Wtedy zarzucą, że wymaga się dokumentów, które nie były wymagane w SIWZ, bo jak rozumiem ze względu na wartość przetargu wymagaliście tylko oświadczenia o spełnianiu warunków. Przed rozstrzygnięciem protestu można by jednak oficjalnie zwrócić się o wyjaśnienia do wybranego wykonawcy i o uzasadnienie na ile mogą to wyjaśnić. Jeśli uznacie to za wiarygodne i nie związane z niepłaceniem podatków to podtrzymacie ich wybór.

ODPOWIEDZ