Proszę o pomoc

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 30 wrz 2008, 12:16

Witam serdecznie!!!
Sprawa wygląda następująco:

Wykonawca wygrywa przetarg – usługi szkoleniowe!
Umowa podpisana!

1. W trakcie rekrutacji uczestników szkolenia okazuje się, że Wykonawca ma problem ze skompletowaniem grupy szkoleniowej w jednej z miejscowości, którą wskazał
w ofercie jako jedno z miejsc przeprowadzenia szkoleń. W efekcie zwraca się do Zamawiającego o wyrażenie zgody na przeprowadzenie szkolenia w innej miejscowości, w której nie będzie problemu z naborem.
2. Czy Zamawiający może wyrazić zgodę na zmianę miejsca przeprowadzenia szkoleń pomimo faktu, że w ofercie widniała miejscowość X a teraz szkolenia miałyby się odbyć w miejscowości Y????


Druga sprawa wygląda następująco – sprawa dotyczy innego Wykonawcy!

1. W ofercie Wykonawca wskazał listę osób (kadrę) mającą przeprowadzić inne szkolenie. Już po podpisaniu umowy w trakcie działań organizacyjnych, Wykonawca przesyła Zamawiającemu pismo, w którym pisze, że wynikła pilna potrzeba dołączenia nowych wykładowców do ustalonego na etapie złożenia oferty składu.
2. Czy Zamawiający może uwzględnić prośbę Wykonawcy!!!

Czy ewentualne wyrażenie zgody Zamawiającego na prośby Wykonawców nie będzie w kolizji z przepisami prawa??? Ustawa Pzp wprost nie rozstrzyga takich wątpliwości!!!

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ